Heuchery,heucherely,tiarely

Odporúčam tieto nenáročné,ale nádherné trvalky,ktoré rozžiaria každý záhon neustále sa meniacou farbou svojich listov.
Odpovedať
@gaiamaria tie su krasne 😍
Odpovedať
Tie su krasne, to by som mohol dat na tu panelakovu predzahradku veru...to su rozne druhy ze maju v rovnakom case rozne listy? Krasne to vyzera 🙂
Odpovedať
@gaiamaria krasne a farebne aj bez kvetov
Odpovedať
Tie su krasne 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@gaiamaria nádhera 🙂 aj ja chcem 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Heuchery su pekne. su ale haklive na korene, ktore napadaju pandravy chrusta napriklad, takze pozor na to, kam ich date
Odpovedať
Profilova fotka
A už som sa nadchla, že sú ako stvorené pre mňa. Ale teda @uhlerado ma nepotešil, mávame veľa pandrav chrústov 😒
Odpovedať
Profilova fotka
@miselaho @uhlerado jaaaaj....neraz, ked som čistila črepy, vymienala som podu - našla som ich....juuuuuj...jak mi bolo....tak asi aj u nas tieto kvietky sa neuchytia....
Odpovedať
Profilova fotka
@lubicabystrica ach jo a tak som sa potešila, že som našla kvet svojej záhrady (okrem slnečnice) 🙂🤔
Odpovedať
Profilova fotka
@miselaho už som si na všeličo na záhrade zvykla...čo by som pred tým ani nepomyslela, že to dokážem....no ale tie vypasene biele tučne larvy fakt nemusiiiim...aj teraz ma trasie... 🙂 musim oželieť tie krásne kvietky :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lubicabystrica tiež s nimi bojujem so všetkým sebazaprením 😒 Nemávala som s nimi problém, ale vlani to začalo. Behom týždňa mi ľahli cibule. Vyťahovala som len zelené stonky, normálne tú bielu časť zožrali mršky 😒😞 A tento rok je to ešte horšie, našla som ich pri jahodách, odišli mi dva korene paradajok "vďaka" nim 😢
Odpovedať
Profilova fotka
@miselaho asi to bude tak, že každý štvrtý rok je ich vela...takže su premnožene...a vtedy v pôde je ich všade dosť...tak snaď na rok to bude lepšie zas.....
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@lubicabystrica tiež som o tom cykle čítala...no otázne je, kedy je ten štvrtý rok...Keďže som ich mala vlani a teraz ešte viac...Možno ten budúci? Zožerú aj mňa 😬😄😄😄😉
Odpovedať
Profilova fotka
@miselaho na tejto zahrade kde som, bolo ich vela, ked sme prišli...potom ticho, aj som zabudla....a tento rok v kuse som nachadzala v pôde, aj ich dosť lietalo...podla môjho pozorovania by sme mali mať pokoj dalšie tri roky....bodaj by som sa nemýlila ...:-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lubicabystrica no tak nech sú tvoje slová pravdivé, ak sa to naplní, máš u mňa jedno biele vínčisko 😉 a aj dve kľudne ;)
Odpovedať
Profilova fotka
@miselaho jaaaaaj keby som mala pravdu, tak po dva roky po sezóne u mna, priskočné to tvoje vínčisko , tretí rok u teba, vínčisko donesiem ja, a ten štvrtý rok raz u teba, raz u mna a spolu si zasúťažime, kto ich vysnorí, aj chytí viac....možno tak prekonám aj ten strach z nich.....brrrrrrrr............neviem, ani či to vínčisko pomôže.....v tomto som asi stratený prípad, už teraz si vyhrala :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lubicabystrica tiež sa mi hnusia 😛 bude remíza 😄
Odpovedať
Ja hľadám nejaké vhodné  rastlinky  do úzkeho pásu vedľa chodníka, na priame slnko-celodenné...hosty sa neosvedčili...schnú listy, i keď často polievam...🤔
Odpovedať
Profilova fotka
@kornutovka hosty nie su vhodné na priame slnko, maju radi polotien. Tie heuchery sú dobré ale tiež nie všetky druhy znesú priame slnko. Skús portulaku ale kvetinku. Ja som tento rok skúsila a je to náherné. Kopec drobných farebnývh kvietkov má a neúnavn kvitne celé leto až do jesene.
Odpovedať
Profilova fotka
@kornutovka a čo tak celoročne bršleny ?...ked ich podoprieš, môžeš aj formovať, a znesu slnko...je ich vela druhov
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?