Ibištek a vošky

Kazdorocne moja zena bojuje s voskami na ibiskoch. Preto sa pytam tu skusenych zahradkarov, da sa tomu nejak predchadzat? Vedia doslova obalit cely ibistek a opakuje sa to prakticky kazdy rok. 🤔
Odpovedať
Postavit hmyzi hotel nalakat hmyzich predatoro v ako lienky, ucholaky nech si s tym priroda poradi. Je mozne nasadit prirodzene lapace vosiek ako kapucinky, bob a spenat, ale uspech nie je zaruceny. Zvycajne tieto rastliny vyhladavaju ale moze byt, ze ibisky su pre nich chutnejsie. Preventivne postreky na vosky nie su, strieka sa az ked sa objavia. Ak sa objavia a maju dobre pocasie tak aj po postreku sa zas objavi nova generacia. Cim striekat je len na osobnom rozhodnuti, ci chemia co nejake natur produkty. Uspech je pri jednom aj druhom len docasny
Odpovedať
@brblemrad u nas detto, prestalo ma to s ibistekmi pre toto bavit
Odpovedať
vosky oblubuju ibisteky, mozem potvrdit...taky postrek zo zihlavy zas neoblubuju vosky, ale smrdi ako slak
Odpovedať
Profilova fotka
Mamina s tým tiež vždy mala problémy, ibištek doslova obrástol voškami 😬 Priťahuje ich 😐
Odpovedať
@zita19 hmyzi hotel mame, my mame v zahrade dost prirodzenych ukrytov pre hmyz, zial toto je uz neunosne
Odpovedať
@zaciatocnicka no skusime tu zihlavu teda, nejaky konkretny recept mas?
Odpovedať
Taky by mne zajímal nějaký ekologický postřik. Chystám se totiž pěstovat jedlý ibišek (okru) a nějaká chemie by asi vhodná nebyla. Vladimír
Odpovedať
@mrbig46 tu na tejto stranke som nasiel niekolko receptov proti voskam, pozri si v magazine
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?