Identifikácia palmy

Prosím o pomoc pri identifikácii tejto palmy. Je to samčia alebo samičia rastlina? Dá sa rozmnožiť týmito oranžovými útvarmi?
Odpovedať
@vallet skus vygooglit sago palm ;) https://dengarden.com/landscaping/sag...
Odpovedať
Ďakujem, naozaj vyzerá ako sago:blush:
Odpovedať
@vallet jej to je zaujimave, tie semienka su zvlastne, neskusis vysadit?
Odpovedať
Určite skúsim trochu experimentovať, uvidím čo sa podarí:scream:
Odpovedať
@vallet ta je krasna, zaujimava. To ju mas ju vonku? 🙁 🤔
Odpovedať
Žiaľ nemám ju doma, ale bola som v Taliansku kde v záhrade kde sme bývali mali tie palmy. Domov som si doniesla tie semienka len neviem či sa mi podarí niečo z nich vypestovať🤭
Odpovedať
@vallet fiha, je krasna, no vyskusaj to :) Ale neviem ci semienka netreba nejak predklicit, skus nieco poguuglit o pestovani palmy zo semienka
Odpovedať
@vallet ked ma semena, tak urcite je to samica. Samce semena nemaju. Co sa klicenia tyka, tek toto je dost osemetna zalezitost, napriklad tatlove semienka treba napred osmirglvat hrubym smirdlom, potom tyzden macat vo vlaznej vode a az tak vysadzat. Kokosove orechy sa zas musia sadit na povrch pody tak aby jedno z troch oci slerovalo hore, V kazdom pripade ich treba dokladne zbavit duziny, a namacanie im moze iba prospiet
Odpovedať
Profilova fotka
To nie je palma, je to cykas revoluta (cykas japonský) ,vyžaduje hlavne dostatok svetla.
Odpovedať
Profilova fotka
klíčenie
Odpovedať
@tuma ale ved to je to iste ako sago palm ;)
Odpovedať
@tuma super foto inak
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ďakujem za vaše rady a komentáre. Aspoň som získala nové informácie. Skúsim zasadiť tie semená. Ak budem úspešná , určite to zverejním. ;-)
Odpovedať
@vallet krasna rastlina, nech sa dari
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?