Javor golden globe - suche nove listy

Poprosim o radu, mame druhy rok zasadeny javor mliecny "golden globe". Uz vlani mu osychali v lete listy, bol cerstvo vysadeny na jar, mysleli sme, ze je to vlanajsimi horucavami. Tento rok sa vsak deje to iste, na jar listy vyrasili, boli pekne a uz zase zacali schnut, hnednut. V zahradnictve pan skonstatoval, ze je to hubovite ochorenie, odporucil postrek Magnicure quick, aplikovali sme, ale schnutie pokracuje. Listy hnednu dalej, neviete poradit? Dakujem.
Odpovedať
@zou na fotke 2 je čo na tom liste?
Odpovedať
@evamama nasla som tam takuto husenicu, ale len jednu. Nemyslim, ze to suvisi s hnednutim listov, alebo moze? Po huseniciach by asi boli diery v listoch
Odpovedať
@zou preto som sa pytala, lebo to vyzerá ako larva nejakého hmyzu, napr. niektorého fúzača. A ak ta larva vyžiera konariky zvnútra, tak to môže byť príčinou uschynania listov. Odstrihla by som taky poškodený konarik a hľadala, či tam nie je vyžratá chodbička.
Odpovedať
Ziaden postrek nevylieci mykozu, len posobi preventivne aby sa choroba nerozsirovala na nove pletiva. Tie co su uz hubou napadnute, tie znici. Treba dat javor do kondicie, skusit postrek "dobrymi hubami" hned ako skonci fungicidu ochranna lehota a buduci rok striekat preventivne. Bud fungicid alebo nejaky biologicky prostriedok, ktory potlaca rast hubovych ochoreni, napriklad postrek Polyversum https://eshop.ekoclovek.sk/biologicke...
Odpovedať
@zita19 ake dobre huby mas na mysli?
Odpovedať
@zou tie co som dala v linku, napriklad polyvesum ale predavaju sa aj ine
Odpovedať
@zita19 jasne, akosi som to nepochopila 🙂 Dakujem pekne za rady, chcela by som ho zachranit, na tom mieste som uz mala 2 albizie, ktore neprezili, hoci dostavali nalezitu opateru - ochrana pred zimou a pod. To miesto je akesi zakliate, myslela som, ze javor to zvladne....Este raz velmi pekne dakujem.
Odpovedať
@zou ak ho chceš zachrániť, ostrihaj napadnuté konáre, najlepšie spáľ, nech to už je akákoľvek pliaga ( väčšinu týchto okrasných stromov dovážajú zo zahraničia a s nimi neraz aj nových škodcov a choroby ☹️). A verím, že pri dobrej starostlivosti to stromček zvládne a bude tešiť roky .
Odpovedať
@evamama vcera som to preskumala, konare vobec nie su napapdnute, ani listy na spodu korunky, suche su listy na konci konarikov, sledujem, ako to pokracuje. dakujem pekne za rady, javor som kupila na odporucanie zahradnikov, ze ten by mal prezit aj vietor aj slnko, ktore tam mame 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?