JESEŇ u nás na Chalupovej :-)

Profilova fotka
Po návrate na Chalupovú, našli sme záhradu ako novú 🙂 jeseň všetky kúty už vyriadila, kvety do nových farieb prehodila, no zeleninku ešte ušetrila 🙂 PREČO ? ASI MÁ RADA LEČO 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@lubicabystrica 🙂 jaj veru už to dýcha jeseňou všetko, aj u nás. Za dva týždne čo sme tam neboli sa to všetko parádne zmenilo...
Odpovedať
Profilova fotka
@miselaho ano...bola som priam v šoku, ked sme sa vratili, ako sa jeseň poponáhľala...idem dnes zostrihať moje milovane slnečnice, necham len tie, kde je este mladý kvietok, skusim zostrihať až k zemi aj rudbekie, kokardy, niekedy sa ešte preberu...a čo som sadila nove jesenne kvety...tie zatial uplne čušia....už len tie astry nas asi potešia...tie sa rozrastli do takých rozmerov, že budem musieť po odkvitnuti ich poriadne zriediť....záhrada - naša nekonečná radooooosť!!!!...aká nuda by to bola bez nej xixixi :-)
Odpovedať
@lubicabystrica aj ja mam leco rad, take s klobaskou 😄 Ale nezafarbim sa preto 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@lubicabystrica ja nemám kvety 😄 Takže nemám čo strihať. Jedine tak trávu okolo záhonov 😛
Odpovedať
Profilova fotka
@majstercapko pani jeseň našťastie tiež ma rada lečo a tak ponechala aspoň trocha slniečka, a paradajky a papriky ešte dozreli....vlani jeseň zaslala iba vela dažďa a dlho očakavane tučky paradajky hnili, všetko sme vyhadzovali....a tak som tento rok vďačná, že ešte mame z čoho zavarať doteraz.... 🙂 kvetiny som včera takmer všetky zostrihala, no zeleninka ešte rastie :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@miselaho nenapadlo ma, že nemáš kvety...myslela som, že aspoň nejake určite ....tak to máš omnoho menej práce na záhrade...ja skoro všetok čas venujem im 🙂 ...zelenina u nás sama skáče do pohárov :-)
Odpovedať
@lubicabystrica ta tvoja zahradka je ako rozpravkova 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@babkazvidieka dakujem, to vždy poteší....ja vidim len to, ako ubudaju kvety a všetko sa meni farebne...a čo treba spraviť, už ostrihať a tak...ved vieš....ak by bolo aspoň slniečko, tak nám prichádza čas, ked je menej spracovania urody, a môžme aj oddychovať a užívať si večery na záhrade....zajtra chceme pogrilovať....snád nebude pršať....
Odpovedať
@lubicabystrica ja som napriklad volakedy zahradu milovala najviac cez zimu, lebo nasi nechodili makat, ale sli sme aj sankovat a tak 🙂😉
Odpovedať
Profilova fotka
@lubicabystrica no nemám, neuveríš. Ja som čisto úžitkový záhradkár 😉 Ale kvitne mi všeličo v tráve ak sa to počíta 😉 A oregano, dúška...aj ligurček chcel, ale ten som stopla 😛
Odpovedať
Profilova fotka
@babkazvidieka tak to ti rozumiem...ked mali zahradu rodičia, tak to bol iný pohlad na svet....ale asi to tak má byť...teraz my sme na rade....ani ti moji nechodia moc pomáhať, radšej poodychuju,... pogrilujeme, kotlujeme....a fotia kvetiny a vytešuju sa....a pohare im chutia, tak ako nám niekedy od našej mamy....kolobeh života :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@miselaho všetko sa počíta, ak je to tak, ako chceme sami....hlavne že nám to robí radosť a máme aj úžitok popri tom :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lubicabystrica veľmi pekné to tam máte 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@arachnofobicka dakujem 🙂 som rada..... ja vidim hlavne prácu, čo ešte treba, no ak sa výsledok páči o to viac to poteší :-)
Odpovedať
@lubicabystrica no mne zacali rajciny prudko praskat 😬😕 asi ani tie zmeny teplot im neprospievaju...a teraz fuci...tak mi asi oberie aj tie dve jablka co este ostali na strome 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@majstercapko my sme pri sviečkach...niekolko hodin nemame elektriku...celý deň fučííí...nám padne posledne jedno jablko, ktore zázrakom ostalo doteraz....
Odpovedať
@lubicabystrica vsak aj na mladych dojde ;)
Odpovedať
@lubicabystrica to my záhradkári stále vidíme len to, čo ešte treba :) našťastie ostatní okoloidúci vidia aj to, čo je už hotové :)
Odpovedať
@lubicabystrica no ako? prežilo to jabko? 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@majstercapko elektrika nebola do pol noci, sviečky po celej chate, vietor....potom sa rozpršalo...celu noc a deň....a moje kríííže nie a nie dať do poriadku...to počasie mi nepraje....no dnes konečne slnkoooooooo 🙂 verím, že bude dobre už....a pôjdem skontrolovať to jedno jablčko....len sa mi ešte ťažko pohybuje...pride mi to ako 10 km....dám vedieť 🙂 čo tvoje dve jablčka ? vydržali :-)
Odpovedať
@lubicabystrica a predpokladám že dnes už slnko nie však? Ja si asi idem tak preventívne postaviť plťku...
Odpovedať
Profilova fotka
@majstercapko  jaaaaj.....už tretí deň prší...slnko v nedohladne...včera sme obrali čo sa dalo a zavarili...po takomto výdatnom a dlhom daždi už zeleninka veľmi nemá šancu....paradajky už len zázrakom ďalšie dozrú.....tento rok sa už asi dialo všetko...od mrazu, krupov, cez horúco a dažde....no to jedno jablčko ešte visí na strome...mali sme jednu marhulu, možno bude jedno jablko :-)
Odpovedať
@lubicabystrica no jo, ešte že to končí a ten ďalší rok bude uplne na parádu 😉 Snáď...
Odpovedať
Profilova fotka
@majstercapko chcela by som taký rok 🙂 že na parádu 🙂 by bolo radostíííí 🙂
Odpovedať
@lubicabystrica no inak to uz ani nemoze byt 😛😉
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?