Klinčeky a floxy

Profilova fotka
Kupila som si vlani aj tento rok niekolko klinčekov a nizke floxy a tešila som sa, aké krásne záhony a skalky aj vďaka nim budem mať...no akosi nie su také, aké som očakávala...okopávam, polievam, prihnojujem, trhám suché kvety...no stále majú velmi malo kvetov...niekedy aj žiadne...mate skúsennosti s týmito pekným trvalkami ?...kde robim chybu, pripadne ako na to ?
Odpovedať
Klinceky nebudu kvitnut cele leto, ich sezona je mesiac, mozno dva. Cim starsie rastliny, tym viac kvetov, takze v prvej sezone zazraky neocakavaj. Aj floxy maju len celkom kratku sezonu kvitnutia.Ono to plati vo vseobecnosti pre vsetky trvalky, ze chcu svoj cas aby zosilneli a potom sa odvdacia kvetmi. A nie je ziadna, ktora by kvitla v kuse od marca az do novembra. A netreba to v ziadnom pripade prehanat s hnojenim. Ak maju vela dusika, ktory byva v hnojivach najvacsou zlozkou, tak tvoria len zelenu hmotu, nie kvety. Pre podporu kvitnutia su lepsie hnojiva s vyssim obsahom draslika, takze hnojit len zaciatkom sezony aby sa nastartovali a potom to uz nechat na prirodu. S hnojenim rozhodne prestat koncom jula aby mali petiva cas vyzriet pred prichodom zimy. Rastliny vyhnane dusikom do zelenej hmoty su nachylnejsie na vymrzanie. Kvety nie su salat, zaobidu sa velkych davok dusika, tvalky obzvlast. Skalnicky vobec nepotrebuju hnojivo, znizuje to ich odolnost voci suchu a zime.
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 v poriadku...určite prestanem už pravidelne hnojiť...a nechame to na prirodu...klinčeky z vlani teraz trocha kvitnu...niektore sa prebrali a tie z tohto roku su biednejšie...No ked ich človek kúpi-v črepnikoch su riadne prehnojene...tak som si myslela, ked nedostanú hnojivo...budu mať šoky... :-)...aj pani kvetinarka mi to tvrdila...
Odpovedať
Neboj, rozrastu sa, naberu dobru korenovu sustavu a budu ok. Tiez som za to, aby si velmi nehnojila. Ak ti to odporucala tetusa v obchode tak asi len preto, ze sama tie hnojiva predava 😛😬
Odpovedať
Profilova fotka
@chillichilli beriem na vedomie a už sa tak nebudem snažiť :-)
Odpovedať
Potrebuju najprv zamocniet,dobre sa uchytit,teraz davaju silu do zakorenenia.Ja som robila tiez chybu,ked som prvym rokom posadila trvalky a boli chatrne,tak som vytahala a kupila dalsie.Potom mi poradil jeden zahradkar,ze to mam nechat dva az tri roky,kym spevnia a adaptuju sa na prostredie a podmienky kde budu "zit"
Odpovedať
Profilova fotka
@winnenden prave som pozerala ake su biedne, hlavne tie floxy len tak prežívaju....dakujem za radu...ukludnim sa, a budem sa na ne tešiť a prihovárať sa im 🙂 dám im šancu a nebudem vyberať :-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?