Netradičné tvary kaktusov.

Pre záhradkárov ktorých zaujíma toto hobby, som pozeral nádherné tvary kaktusov.
Odpovedať
to je az neuveritelne a clovek by vobec podla mna nepovedal, ze je to nejaky kaktus
Odpovedať
Nejsem obdivovatel kristátních forem kaktusů. Ani ty barevné množené vegetativně na kšeft mne nijak neoslovují. Sorry. Vladimír
Odpovedať
Díky za príspevok. :) Kristáty sa mi síce tiež nepáčia, ale tie farebné formy kaktusov sú super. Škoda, že sa nemôžu pestovať na vlastných koreňoch a musia byť vrúbľované.
Odpovedať
Nemám pocit, že by ty barevné byly nutně roubované. Třeba to červené vpředu vpravo je nějaké Gymnocalycium mihanovichii nebo něco podobného a takhle se běžně zbarvuje na slunci. I u ostatních je vidět vždy trocha chlorofylu, takže asi jsou schopny nějak růst pravokořené. Vladimír
Odpovedať
toto nebude nic pre mna. neviem ako samotny vizual ma teda nejakosi neoslovil
Odpovedať
@mrbig46 Tak neviem, na fotkách to naozaj vyzerá, že nie sú vrúbľované. Ledaže by podnož bola pod zemou a to by nedávalo zmysel. V skutočnosti, aj na fotkách našich kaktusárov som však videla len vrúbľované. 🤔 Celkom by ma zaujímalo, či sa naozaj dajú pestovať ako pravokorenené.
Odpovedať
Roubují se ty kaktusy, které nemají žádný chlorofyl a nemohou samy asymilovat a tím vytvářet látky potřebné pro růst. To byly takové ty známé japonském červené kaktusy. Ty na obrázku jsou pravděpodobně hybridy na nichž je část červená, ale je tam i část zelená potřebná k růstu. Křížením zelených a červených vznikly zajímavé kombinace a z nich se vybraly ty nejlíbivější a ty se množí vegetativně (těmi odnožemi, které jsou na obrázku vidět). Myslím si, že vzhledem k menším zeleného barviva tyto kaktusy budou růst pomaleji a jejich pěstování bude složitější. Vladimír
Odpovedať
Dalšia pekná fotka.
Odpovedať
@milan59 nie som kaktusar ale su nadherne
Odpovedať
Ďalší záhradkár pridal foto kaktusov.
Odpovedať
@milan59 Taky se mně kaktusy moc líbí, ale nemám podmínky pro jejich pěstování. 😠 Vladimír
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?