Okrasny ihlicnan hnedne

Profilova fotka
Prosim poradte, ihlicnan nam zacal hnednut a neviem cim to moze byt. Vlahy ma dost aj horsku sol som pridala a vyzera ze uz sa neda zachranit. Dat von ci este sa da pre neho nieco urobit? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
PROSÍM, PROSÍM, PROSÍM !!! viete mi niekto poradiť, alebo ak nie, prosím, môžete zdieľať, takáto "hrdza" sa nám "vytvorila" na stromčekoch, oba boli "husté", potom ten prvý "od kmeňa" úplne opadal a na konárikoch sa vytvorili také "hrčky", na tom druhom začína "hnednúť" ihličie, ale obávam sa, že to skončí rovnako, poradili nám takýto postrek ??? VŠETKÝM ÚPRIMNÁ VĎAKA
Odpovedať
Môže to byť problém výživy, napr.nedostatok železa či draslíka, alebo nejakí škodcovia v pôde či kôre, no príčina môže byť aj úplne prozaická, a to nadmerná vlhkosť, spôsobená nadmernou zálievkou, alebo nehodným nepriepustným podložím.Ale ak vedľa chorého stromčeka rastie iný zdravý ihličňan, tak by som sa skôr priklonil k možnosti prítomnosti nejakého škodcu.Takisto otázka výživy je otázna, vzhľadom na to že ihličňany dokážu rásť aj na tých najnemožnejších miestach v chudobnej pôde.K tým hrčkám na konárikoch odporúčam si prečítať tento link: https://ihlicnatestromy.webnode.sk/sk...
Odpovedať
Profilova fotka
@miroslava_mima fuha, ten vyzera, ze je uz kaput, bohuzial
Odpovedať
@miroslava_mima vyzerá to, že stromček je suchý . Ani nevyhana nové prírastky.
Odpovedať
@michal_stubna je možné, že to spôsobuje roztočec, nam tak trápil tuje a postrek zabral ( až na tie hrčky , tie nemali). Tak určite postriekajte, keď bude dobré počasie na to, nie dážď ani veľmi horúco. A hlavne aj zo spodnej strany konarikov, lebo tam sa vyskytuje roztočec. Pekne rastú nové konariky, on sa preberie.
Odpovedať
Profilova fotka
@duarde ĎAKUJEM 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@evamama ĎAKUJEM 🙂
Odpovedať
Nebude to ten skodca co aj na tujach? odpilit jednu vetvicku a kuknut ci nie je duta
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?