Oleander zo semena

Ahojte, tento rok sa mi vysemenili 2 oleandre tak, že som v kvetináči našla veľa malých oleandrov. Zasadila som ich do kvetináčov s tým, že ak budú kvety väčšie, porozdávam po susedoch. Teraz už ich nemám kam dať (mohlo ich byť aj 50 ks), chcela som rozdať susede aspoň 2 ks, lebo predtým pýtala odo mňa mladé oleandre, ale ona mi povedala, že zo semena nechce, lebo tie nie sú dobré, nekvitnú. Prosím, poraďte, budú kvitnúť a ak áno, kedy. Ja si myslím, že na budúci rok, ale ona ma presviedča, že možno aj o 5 rokov. Toľko sa mi nechce čakať, aby som jej mohla povedať farbu ... Ďakujem.
Odpovedať
@majar0505gmailcom podla mna nebude nejak ovela neskor kvitnut, ja som citala uz v minulosti o pestovani oleandrov zo semienka a nespominam si, ze by tam bolo nejake upozornenie ze nebude kvitnut nejak skoro..to nie je slivka, broskyna alebo nieco co sa pestuje z jadierka a zarodi o x rokov 🤔
Odpovedať
No urcite nebudu kvitnut buduce leto, na to aby kvitli potrebuju vyzrete drevnate vyhony, kedy budu vyzrete sa da len odhadovat. Druha vec je ake budu mat kvety. Aj ked sa sami opelili, moze to byt celkom pestra zmes kvetov roznych podob.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?