Presadenie starej ruže.

Ahojte. Rekonštruujú nám ulicu a vykopávajú zo zeleného pásu rôzne kríky a stromčeky. Pri susede rástla krásna voňavá ruža, ktorá má ale 25 rokov, manželka si na ňu robí zálusk. Dnes ju vykopali, má to obrovský koreň, dá sa zachrániť, zasadiť? Chytí sa? Radikálne som ju zrezal, nechal minimum listov a namočil zatiaľ do vody. Koľko ju môžem nechať v tej vode, lebo na výkend ešte hlásia dosť horúčavy. Ďakujem.
Odpovedať
@kajo873 no voda je len dočasné riešenie. Podľa mňa ju môžeš večer zasadiť , ale riadne poliať . Aj do prázdnej jamy, a po zasadení . A ďalšie dni polievať . Najlepšie priamo ku koreňom, napr. už pri výsadbe dať ku rastline kus rúry,aby bola jedným koncom v úrovni koreňov a druhým mierne nad zemou, polievať do nej. Alebo inú nádobu , hore otvorenú ale nad dnom urobené dierky ,aby voda šla priamo ku koreňom. Ja takto využijem konzervy zo psieho ,,žradla,,. Urobím asi 2 CM od dna dierky a zakopem k paradajkam. Voda ide priamo do zeme ,ale do šírky, nevytecie hneď do zeme,ako by to bolo v prípade,keby nádoba nemá dno. A neodparí sa ,lebo povrch je suchý, nemá kade. Ale späť k ružičke. 🌹 Ešte by ju bolo dobre zatieniť. A ak by aj zhodila listy, kým sú konariky živé ,je šanca,že vyženie zo skrytých pucikov za listami. Alebo aj z koreňov. Som zvedavá, ako tento pokus o záchranu dopadne. Držím palce.
Odpovedať
@evamama Ďakujem, no skúsim čo to spraví.
Odpovedať
Profilova fotka
Aká je toto choroba na melónoch a aký postrek proti tomu použiť?Vdaka za odpoved.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?