Strom do interieru

Ahojte. Chcela by som sa s vami poradit, ci existuje nejaky strom, ktory by bol vhodny do interieru. Na zahranicnych strankach som nasla hlavne olivovnik a figovnik, myslite, zeby to prezili? :innocent: Umiestnenie by bolo v obyvacke, v ktorej mame velke okna a je situovana na severovychod.
Odpovedať
Na prvom obrazku je ficus lyrata, klasicka izbova rastlina, ktora vydrzi takmer vsetko. Este by mohol byt aj ficus benjamina, a v konecnom dosledku ktorykolvek ficus. Potom aralia, pachira, draceny na kmeni, juky, dobre odrastena nolinia Olivovnik nie, ten sa bude v zime pri izbovych teplotach trapit, ani figovnik, tem co rodi figy aje ked je pribuzny vsetkych ficusov
Odpovedať
Keby si chcela niečo netradičnejšie a ovocné, ešte môžeš skúsiť psidium guajava (guajava potrebuje teplo aj cez zimu.) Potrebuje síce svetlo, ale nie slnko, takže umiestnenie na severovýchod by mohlo vyhovovať. Zo svojho pestovania ako veľkú nenáročnú rastlinu môžem odporučiť syngónium podophyllum, to je však liana a nie stromček. Na rozdiel od väčšiny rastlín potrebuje tieň, takže sa nestrká k oknu, čo je v interiéri dosť výhodné. (Ako vyzerá môžeš pozrieť v mojich inzerátoch). Ficusu benjamina by som sa vyhla, lebo je dosť náchylný na puklice.
Odpovedať
@zita19 dakujem moc, idem hned pozriet vsetky tipy, ktore si mi napisala :heart_eyes:
Odpovedať
@sylviah5433 dakujem moc Silvi, mas prosim este nejaky tip okrem syngónium podophyllum, ktory ma rad tien? Neplanovala som, ale dala si mi chrobaka do hlavy, mozno ma vstupnu chodbu, kde mame tien, by sa nam hodila zelen. :innocent:
Odpovedať
Mohla by si skúsiť ešte avokáda, dajú sa vypestovať na veľké, tie majú radi tieň, ale nemali by byť úplne ďaleko od okna. Na chodbu, ak je verejná, treba hlavne niečo nie až tak pekné, čo zlodeji neukradnú. (Nedávno mi zlodeji ošklbali grepfruity z chodby, tak som sa poučila 😬 )
Odpovedať
@sylviah5433 Praveze mame dom, tak moze byt aj pekne :-) Mame na chodbe dvere s nadsvetlikom, takze denne svetlo je, ale nie take akoby sme mali aj okno. Tak pozriem aj avokada aj grepy :see_no_evil::joy: :blush: Ja sa v rastlinach moc nevyznam, aj ked sa mi velmi pacia, tak som vdacna za vase tipy :-)
Odpovedať
Grepy asi nie, tie potrebujú svetlo.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?