Tulipany - mozem este sadit?

Ahojte, mozem este hodit do zeme tulipany? Nie je neskoro? Je tak blativo..nevadi to?
Odpovedať
Profilova fotka
@sialenasisa ja som ešte nesadila....ked mi odkvitnu posledne letničky a povyberam ich...potom nasadim jarne cibuloviny...počkam, aj nech zem trocha vyschne....viac dni pršalo....Vlani som sadila na konci novembra...a všetko rastlo krásne....ked sa daju skoro, môžu začať aj kličiť....niektore cibulky, čo zostali v zemi, sem tam vytiahnem teraz a už klíčia ... aj na obale, čo som kupovala cibule, je uvedene, že sa maju sadiť koncom nov. a začiatkom dec. :-)
Odpovedať
@sialenasisa mozes az do decembra tieto velkocibulove
Odpovedať
@lubicabystrica @luciachrobacik dakujem, bala som sa ze uz bude neskoro 😒 snad prestane byt tak mokro
Odpovedať
A aj zvyknete cibuloviny po odkvitnuti vyberat zo zeme tak ako sa to odporuca, alebo ich nechavate do dalsej sezony, nech si znova rastu? @lubicabystrica @luciachrobacik
Odpovedať
Profilova fotka
@lemuria ja myslim , že v pohode môžu zostať v zemi aj viac rokov...no po čase tulipany vyženu len listy a prestanu kvitnuť...cibula vlezie hlbšie do zeme....zoslabne....a ked ich občas vyberieme, vyženu viac cibul, tie oddelime od seba, aj tie menšie, vysušíme a mame viac kvetov a opať nechať par rokov v zemi....ja to tak robim a stale mam viac kusov, nemusim tolko dokupovať...:-)
Odpovedať
@lemuria moja babka nechava..a sadit mozes kludne este cely mesiac  @sialenasisa
Odpovedať
@lemuria nikdy nevyberam. Su tam uz cez 30 rokov a kvitnu aj narcisy aj tulipany. Narcisy sice casom zahustnu a netvoria take velke kvety ale to mi vobec nevadi. Tulipany, hyacinty a modrice su uplne v pohode
Odpovedať
@zita19, @lubicabystrica, @netrpezliva Tak to ste ma potesili 🙂 Viem, ze  by sa mali vyberat hlavne preto, aby nesli viac do zeme, co sa potom odrazi na samotnom kvete. Ale som rada, ze realne je mozne ich aj dlhodobo nechavat, nech si rastu a budem sa z nich moct radovat aj do buducna 🙂
Odpovedať
@lemuria ja ich nevyberam hlavne preto, ze nemam ich kde ulozit cez leto. Tak nach si hahaju v zemi, kde im je urcite lepsie. A ked sa bojis toho utekania. tak ich zasad do kosikov na cibuloviny. Jednak ich mysi nepozeru, jednak sa nazahrabu hlbsie a keby si isch chcela vybrat, tak s kosom to ide paradne v ktorukolvek rocnu dobu
Odpovedať
Dakujem za vsetky info ,takze dnu pojdu a von nemusia 🙂 super
Odpovedať
@lemuria inak ja ani mepoznam nikoho kto vybera cibule ;)
Odpovedať
@lemuria nevyberam
Odpovedať
Článok sa načítava...
@netrpezliva to sa tak v mudrych knihach pise, ale ja vacsinu odbornych pestovatelskych rad ignorujem, lebo by som sa asi zblaznila z tych postupov a procesov 😄
Odpovedať
@lemuria taky tak 😀
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?