Žltnutie chryzantém

Zdravím všetkých...vie mi prosím niekto vysvetliť, prečo mi mladé rastlinky chryzantém koncom leta zožltli ? Kvitnú pekne, ale listy sú žlté, hnedé, niektoré úplne zoschli.
Odpovedať
@1trpaslicek to vyzera na nejaku hubovu chorobu podla opisu :-/
Odpovedať
Nemoze to byt toto? https://www.zahrada.sk/atlas/choroby-...
Odpovedať
@cickamica Ďakujem za odpoveď. No neviem, či je to ono. Tie moje krásne kvitnú, nie sú celé zničené . Iba listy zožltli a uschli ako bežné lístie zo stromov.
Odpovedať
Takto som to nasla, neviem, kde ich pestujes, skus pozriet, ci to nemoze mat suvis - Ak chryzantéme žltnú listy, venujte pozornosť pôde. Rastliny, ktoré sú vysadené v ťažkej pôde alebo v pôde, ktorá sa zle odvodňuje, nie sú šťastné rastliny. Chryzantémy potrebujú dobre odvodňovanú pôdu, aby sa im darilo. Ak pôda neuvoľní vodu, korene sa utopia a rastlina začne žltnúť. V tomto prípade je potrebné presunúť rastliny na miesto s ľahšou pôdou. Alternatívne môžete vylepšiť pôdu vmiešaním piesku alebo rašeliny, aby sa lepšie odvodňovala.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
@antoska65 Ďakujem 🙂 . Dlho som tu nebola...vyskúšam tento rok niečo s tou zeminou urobiť. Môže byť, že to bude ono, lebo ich mám iba v kvetináčoch a nejakú ,,extra,, pôdu nemajú veru .
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?