Kvetinovy zahon na balkone

Dobry podvecer mily zahradkar, potrebovala by som radu.Chcela by som si na velkom balkone spravit vyvyseny zahon s kvetmi celorocny t.j. aj nejaky ten stromcek a ine sukulenty len mam problem co dat na beton a potom do toho dat hlinu tak aby sa neublizilo betonu rokmi a aby aj kvety v tom rastli.Rozmyslala som na takymi vanickami plastovymi co sa pouzivaju na jazierka a do toho dat hlinu len neviem ci je to dobre pre kvety dakujem za kazdu radu s pozdravom a pekny vecer Janka 😉
Odpovedať
@zlobek no kazdopadne by to chcelo nejaku drenaznu cast, kde ti bude odtekat prebytocna voda a nepojde to teda rovno na beton. Daju sa kupit aj take zahony speci na balkon, napriklad toto http://www.abdomacnost.sk/produkt/208...
Odpovedať
@zlobek v prvom rade treba pocitat s tym, ze kubik mokrej zeminy vazi aj skoro dve tony, takze len hlina v kvetinaci 50 cm sirokom, 50 cm vysokom, meter dlhom bude vazit 500 kil, ci by to ten balkon uniesol. Jeden ano, ale viac urcite nie Celkom lacne a pouzitelne riesenie su velke maltovniky (lepsie ako jazerko), byvaju az 150 litrove, co je dostatocny objem zeminy na pestovanie. Staci ich vlozit do nejakého lemu z dreva, kvôli estetickému vyrazu. Treba pocitat s tym, ze nadbytocna voda niekde musi odtiect, alebo ju treba zachytit hrubou vrstvou drenaze (min 5 cm keramzitu) oddelenej od zeminy povedzme mulcovacou tkaninou (nie obycajnou netkanou textíliou, ale nieco silnejsie). V nadobach sa daju pestovat aj dreviny, len treba dobre vyberat, sustredit sa na zakrsle odrody. Skalnicky nebude problem, len pri ihlicnanoch treba mysliet na to, ze aj v zime odparuju vodu a v case ked nie ne poda premrznuta kontrolovat jej vlhkost a pripadne poliat.. A pri vybere je dolezite pozerat aj na to aby mali zasadene rastliny rovnake naroky na podu, takze nekombinovat kyslomilne (rododendrony, niektore ihlicnany) s vapnomilnymi skalnickami. Ku skalnickam, ktore su povacsine velmi tolerantne k vapniku sadit jalovce
Odpovedať
Dakujem krasne za radu velmi si to cenim.
Odpovedať
@cickamica dakujem krasne za radu :-)
Odpovedať
@zlobek za malo.. Toto maju v hornbachu a vyzera to celkom v pohode aj ta cena je znesitelna https://tlacovespravy.wordpress.com/2... Ale to asi skor na bylinky, rajciny a tak
Odpovedať
Profilova fotka
@cickamica to vyzera fakt skor nna pestovanie malinkej urody ako na kvety. Ale ja som myslim videla aj v obi take uz hotove zahony, no boli z plastu
Odpovedať
@jaskura ano mavaju veru, vsetko je plast ale zas ma to vyhodu ze sa s tym lahko manipuluje
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?