Levanduľa stoechas

Dobrý deň uschla mi levanduľa môžem urobiť niečo aby sa dala dokopy ? Zostrihať ju alebo len poliať a čakať že sa zotaví ? Poraďte Ak ju mám zostrihnúť cca pokiaľ aby som jej nespravila šok už som ju aj presadila do nového substrátu s hlinou a štrkopieskom a dozdobila si ju :sweat_smile:
Odpovedať
Samozrejme zatiaľ nieje v až tak veľkej nádobe keďže sa sťahujeme a momentálny rozpočet je na iné veci ale neskôr pôjde do väčších kochlikov lebo čo som sa dočítala tato levanduľa nieje mrazuvzdorna takže do vyvýšeného záhonu na terasu ju nedám :(
Odpovedať
obavam sa, ze toto nerozchodi, ale skusit treba, takze ostrihat vsetko ovadnute, levandule by sa nemali strihat do dreva, len zakratit zelene tohtorocne vyhony. V tomto stave by som ju dala do tiena, zvazila zalievkove davky aby jej uplne neodhnili aj korene Neviem ci bola presadzana v plnej kondici, ci uz taka upadnuta do komy, iste je, ze rastliny sa neprasadzaju v horucavach, ak je to nutne, tak sa umiestnia do tiena kym sa nespamataju...
Odpovedať
mne sa normalne na tolmto slnku a v tomto teple spalila. ako tiez som nepachapala, no pripisovala som to hlavne teda tomu teplu a ze som ju pred 3 dnami presadzala
Odpovedať
Tak skúsim čo sa bude dať a uvidi sa :/
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?