Presadzanie kaktusov a sukulentov

Ahojte, chcem presadit nejake kaktusy a sukulenty. Mozem kedykolvek? Jeden z tych sukulentov mi totiz padol na zem a vypadol z crepnika. Ma take minipidi korienky, myslite ze sa chyti? Ako ho "posadit" do crepnika aby tam drzal? Alebo ten mozem definitivne odpisat?
Odpovedať
@framboise1 hlavne je aby nemal moc velky kvetinac, aby bol substrat naozaj pre sukulenty, ten staci kupit hotovy, ale pre kaktusy ten hotovy substrat nie je nic moc, aj ked to na nom pisu, ze je aj pre kaktusy. Pre kaktusy je najlepsie namiesat si vlastny, na webe najdes celkom dost receptov. Ked nemas aktualne substrat, kludne to polz do prazdneho pohara, vydrzi bez pody aj dva tyzdne bez ujmy. Ked sa ti vyvtacia, treba nazbierat male kamienky, take od pol do dvoch cm, a po vysadeni ich nasypat navrch zeminy a s nimi ho ukotvit. Tie kamienky tam mozu ostat uz na vzdy. Pri polievani prelejes vodu cez nich a po pol hodine zvysok z podmisky vylejes V zasade by sa mali kaktusy presadzat teraz na jar, po presadzani ich netreba polievat aj dva tyzdne, lebo poskodene korienky sa budu potrebovat zasusit a keby zamokli, tak zacne od korenov hnit
Odpovedať
@zita19 ďakujem, no skúsila som , neviem či ten vypadnuty prezije :(
Odpovedať
@framboise1 hlavne nepolievaj, neverila by si co vsetko preziju
Odpovedať
@zita19 ale verila :D uz ked prezivaju moje narabanie s nimi...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Kaktusy som presadzala hocikedy a vždy to prežili. Pár dní po presádzaní som sa s nimi rozprávala a zvládli to :D
Odpovedať
Hlavne opatrne :D ja som uz skoncila s kaktusmi, stale im nejak "zdrevnateli" tie zelene casti 🤔
Odpovedať
zatial to vyzera ze ziju
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?