Semienka hortenzii

Profilova fotka
Omylom som kupila semienka hortenzie a chcela by som ju zasadit...vedel by mi niekto poradit ako na to?...vdaka
Odpovedať
Na zadnej strane sacka nepisu nic? Termin by mal byt na zadnej strane sacka napisany (alebo graficky vyznaceny na casovej ose) a hlbka vysadby je v zasade taka, ze semienka maju byt prikryte vrstvou zeminy zhruba 2x tak silnou ako je priemer semienka. Mne sa osvedcil takyto vysevny postup. Do nadoby dat substrat asi 3 - 4 cm pod okraj nadoby, dokladne poliat, na to naniest dalsiu vrstvu substratu, poriadne utlacit, vysiat semienka a zakryt substratom, mierne pritlacit. Prikryt foliou a dat na teple miesto, nepolievat az pokial nevyrasia klicky. Ked sa objavia klicky foliu odstranit, postavit na svetle miesto a polievat iba podmokom. Toto funguje na vsetky vysevy, malo by aj na tvoje semienka. Substrat pred vysevom odporucam vysterilizovat v mikrovlnke. Nasypat asi liter, dva substratu do sacka, mierne navlhcit, volne zaviazat a polozit na porcelanovy tanier. Zohrievat na plny vykon asi 5 minut. Potom vylozit von, nechat vychladnut. Pozot, je to horuce a dost specificky pachne takze neotvarat dnu a za tepla, az ked je dokladne vychladnute. Vysterilizovany substrat je okamzite pouzitelny na vysev. Sterilizaciou sa znicia aj zarodky pliesni a ostatnych neprijemnosti, ktore by mohli napadnut kliciace rastlina aj vsetka haved, ktora by sa tam schovavala, hlavne larvy smutivky
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 nepisu...objednala som to omylom z alliexpresu miesto umelych hortenzii
Odpovedať
@diabliq6666 joj z ali, to moze byt kadeco, to vobec nemusia byt hortenzie. Najskor to bude nejaka exoticka burina :-S
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 pri tej cene mi to ani newa...0,35€ za 100 kusov...skusim zasadit a uvidim co z toho nakoniec bude...vdaka za radu 😊
Odpovedať
@diabliq6666 zasej, vsak sa ukaze, co vyrastie
Odpovedať
Profilova fotka
@diabliq6666 skus to zasiať a uvidíš, z aliexpresu to môže byť čokoľvek :)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?