Surfinie, petunie, previsle muskaty vädnutie

Poradte prosim...po presadeni kupenych sadenic uvedenych kvietkov do samozavlazovacieho kvetinaca, mi po par dnoch vadnu alebo muskaty maju uplne tenky vyhonok a napokon vyschne.dokupila som nejake kusky a znova zasadila.niektore su v pohode a niektore opat vadnu. Vysadzala som do univerzalneho substratu ako kazdy rok. Kde moze byt chyba? Dakujem
Odpovedať
Nie je im v tomto pocasi zima?
Odpovedať
@zita19 drzim ich dnu za oknom. Teplota 20C.
Odpovedať
@gabber tak pri muskatoch to moze byt vytahovanie za svetlom, surfinie netusim co by im mohlo vadit. Skus tie muskaty menej polievat a vsetko pohnoj tekutym hnojivom na list. Este mi tak napadlo, nemas v substrate smitivky? Tie obzieraju korienky, potom rastliny chradnu. Tak narychlo viem poradit len nastrkat zapalky do zeminy. Daju sa kupit aj paraziticke hlistice, ktore likviduju lervy smutiviek v substrate https://eshop.ekoclovek.sk/pomocnici-...
Odpovedať
@zita19 to by ma ani nenapadlo 😒. Po prestudovani smutivky a fotiek rastlin, vyzeraju aj moje rovnako....takze ak pomoze este pouzit tie parazit.hlist. urcite nasadim. Dakujem 🙂
Odpovedať
@zita19 este som si vsimla na hline a uz aj kvietkoch taky ako sliz po slimakoch. A napr.surfinie pekne rastli a totalne zrazu zvadnute,krehke, zlomene a so zlizom. A na pelargonii listy pekne rozvetvene, celkom na husto a zrazu zltnu a od korienka cernaju,stensuju sa a doslova odkvecnu....
Odpovedať
@gabber ked to nie su slimaky, co asi nie, tak to moze byt bakterialna infekcia. Tym uz niet pomoci
Odpovedať
@zita19 hmmm no tak to som este nemala. No co uz. Dakujem za pomoc.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?