Svahovitý terén

Ahojte, chcela by som sa opýtať či má niekto skúsenosti so svahovitým terénom - naša predstava je svojpomocne to odkopať a potom dať svah spevniť. Viete poradiť ako postupovať? :) ďakujem krásne za všetky rady
Odpovedať
@matulka91 mám aj ja svahovitú záhradu...a vôbec mi to neprekáže, je to prirodný stav...keby som mal odkopávať, tak by som to robil roky a zatial by mi iné kšefty utekali, na ktorých možem zarobit a naviac, mám takto odkopané na svahu časť-je tam vymurovaný múr v tvare L na potrebu sedenia zo skál...a ohnište...zem sa odkopávala ručne a odvážala v priebehu 1 roka...na druhý rok sa budoval múr s ohniskom....toto mi úplne stačilo...další rok sa budoval v svahu skleník 2 rok výkop....na základy...a betonovačka... Další rok stavba skleníka a zasklenie a tmelenie skiel.... a teren nemením....je prírodný...tá svahovitosť je na záhrade najviac zaujímavá a tvorí nezameniteľnú krásu na rozdiel od roviny a pravých uhlov a pod. mám 999m/2 záhradu
Odpovedať
@bohuzial Dakujem za info, nejake fotografie by som mohla vidiet? :)
Odpovedať
@matulka91 mozno svahove tvarnice? Tam mozes aj co to posadit a bude to esteticke..otazne je, aky mate rozpocet
Odpovedať
@matulka91 a tiez by mozno pomohla foto pre predstavu ze ake to tam mate ;-)
Odpovedať
@matulka91 to mate terasovitu zahradu alebo len nejaky jeden priamy svah?
Odpovedať
@doktorkakvet toto tam mame momentalne
Odpovedať
@m0n4 foto som dala vyssie a prave rozpocet je to co na com sa nevieme dohodnut lebo nevieme co presne treba na to aby to bolo funkcne a bezpecne
Odpovedať
Profilova fotka
@matulka91 mne sa veľmi páči hneď ten prvý obrázok tu: https://www.zahrada.sk/magazine/zahra... Pozri celý článok, možno vás niečo inšpiruje ;-)
Odpovedať
Mne sa napriklad svahovite zahrady moc pacia. Ani im netreba nejak vela uprav, na to, aby vyzerali pekne.
Odpovedať
@nowiena aj mne sa pacia, dokonca take zahrady a upravy takych zahrad doslova vyhladavam len tak pre inspiraciu na webe :)
Odpovedať
@matulka91 skúsim fotky vyhladať a pridať sem, ak sa mi to podarí...
Odpovedať
@matulka91
Odpovedať
Článok sa načítava...
@matulka91 Fúha, tak to som nečakal, to už nie je svahovitosťzáhrady....to skôr pripomína, že pri stavbe tých barakov, bager kopal dávnejšie a zeminu asi ukladal poviše-kvoli stavbe tých baráčkov...a potom asi zbadal, že sa mi za dažda a topenia snehu , svah zosúva-tak to riešil, že betonom vyplnil svah, do tej výšky a narobil to čo narobil...toto som skutočne nečakal-je tam vela roboty, na veľa rokov....ten vrch si neviem predstaviť, ako budete čistiť...dá sa tam aj inakade vojť...napr.mulčovačom ...to treba všetku tú burinu von...tie betonové múri budú velký problém...aj odvoz...to sa ručne velmi ťažko bude robiť...tam by pomohol zasa len bager...betony preč...vyviesť betony preč a nechať len zeminu a tú strojom rozhrnúť...
Odpovedať
@matulka91 ejha, to mate fakt strme a vyzera to tam hodne nevludne pre rastliny..ale dalo by sa to, dala by sa tam dat sietka, navozit zem, trosku to skulturnit. Dalo by sa to urobit krasne
Odpovedať
@matulka91 fiha, to si bude vyzadovat riadnu upravu. Ale da sa to urobit krasne, otazne je co dole chcete, ci sedenie, ohnisko, alebo len nieco okrasne
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?