Dá sa presadiť 5metrový ovocný strom?

Zaujal ma inzerát na bazáre, kde pani daruje krásnu čerešňu. Treba ju vykopať a presadiť. Strom má ale 5metrov. Dá sa vôbec takýto ovocný strom bezpečne presadiť?
Odpovedať
@stellael bez prislusnej techniky nie a technika je setsakramentsky draha. Ceresna ti do 5 metrov dorastie za par rokov, radsej si vypestuj svoju.
Odpovedať
Do toho by som vobec nesiel...ak aj vyriesis problem s tym ako ho vybrat, ako ho chces preniest inde? A potom tam kopat jamu jak svet, podopriet...a ked zdochne, tak ta porazi. Kup si maly a radsej pockaj 😉
Odpovedať
@zita19 @tolstolobik mate pravdu..a ta ponuka uz aj zmizla. Zaujimalo by ma, ci to niekto dosiel vykopat 🙂
Odpovedať
mozno ze aj hej, no zaujimalo by ma, ci ho vykopali len tak, alebo ho museli aj nejak zabezpecit
Odpovedať
@kamkamilka no ved to, tiez by ma to zaujimalo :)
Odpovedať
@stellael to sa uz asi nedozvieme 😕
Odpovedať
@tolstolobik nevadi, mozno sa v buducnosti ozve niekto, kto ma skusenosti s presadzanim tak velkeho stromu. Len pre zaujimavost ;)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Čo som zatiaľ max. presádzal, boli trojmetrové tuje. Nie je treba ani veľa obkopávať. Ale bez techniky - u nás UNC-čko by to nešlo. Najskôr vykopať (dosť drsné, ale koreňový bal nemal viac ako meter na šírku), potom pomocou UNC preniesť do pripravenej jamy, osadiť a zasypať.Treba jamu riadne poliať, sadiť prakticky do bahna. A riadne polievať. U vyšších stromov nezabudnúť na fixáciu. Jednoduchšie je naozaj vypestovať od mala.
Odpovedať
tak to by som sa pozrela ako taky stromisko ceresnisko vykope..a ak vykope, ako to presunie..a ak presunie ako sa to ujme. Podla mna to nema buducnost
Odpovedať
@jojo583 dakujem, tak som rada ze tema ozila, lebo je to taka zaujimava otazka podla mna a hlavne ak to nie je mozne tak potom clovek usetri nervy a sklamanie ak nesadne na taku ponuku
Odpovedať
@stellael , tiež si myslím, že skôr niekto potrebuje "hejla", ktorý na to skočí a zbaví inzerenta stromu bez roboty.
Odpovedať
Jasne ze to ide ale treba mat k tomu super techniku , zeriav a kopu ludi a casu...vid foto.A ci sa po presadeni vobec ujme je vec druha. http://www.zahrada.cz/forum/obrazek.p...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@suhaj24 fuha, to vyzera dost narocne :D
Odpovedať
A nie je jednoduchšie si zasadiť mešiu a dopestovať? 8-)
Odpovedať
@anezkatomasova urcite je, to len cisto zo zaujimavosti som zalozila tu temu, lebo v minulosti tu bol taky inzerat ;)
Odpovedať
@stellael Predstava presádzania 5m stromu je naozaj zaujímavá :) Ale poznám ľudí, ktorí si kúpili už väčšie stromy a kríky - také dvoj-trojmetrové aby ušetrili čas. Je to dosť drahý špás
Odpovedať
@anezkatomasova no ja som presadzal jednu velku figu cca 8rocnu, a som ju poriadne odkopal z kazdej strany, spravil velky korenovvy bal, ale potom nebolo toho kto by to zdvihol :-( a preniesol, takze som ju nakoniec rozsekal na päť kusov , aby sa to zmestilo po jednom do furika, aj tak boli tazke azz, jeden zasadil a hned bolo aj na rozdavanie :-)
Odpovedať
@anezkatomasova no to som aj myslela, ze to bude nepochybne draha sranda
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?