Hnojenie

14. feb 202140

Dobrý deň,

prosím Vás čím hnojite na začiatku jari ovocné stromy ? NPK ? Ďakujem

  • Áno NPK

  • Mlade stromceky do 5 rokov po vysadbe prihnojim par hrstami granulovaneko kravskeho hnoja pod mulcovaciu koru, ktorou ich kazdy rok obsypavam. Starsie stromy nicim, maju korene tak hlboko, ze ziadne hnojivo k nim aj tak nedojde.

  • Na jar zvyknem zakopať ku stromom slepačí trus, priamo z kurína , podľa veľkosti stromu, tak v obvode pod korunou, nie priamo ku kmenu. Ako sa píše vyššie , strom má korene hlboko, tak ich to nespáli a ako prší tak sa rozpúšťajú a postupne sa dostávajú ku koreňom. Strom má vraj také veľké korene,ako korunu.

  • @usiak123  S tým hnojením súhlas s kravským či slepačím trusom, no pokiaľ použiť umelé hnojivo tak radšej Cererit kde je draslík v síranovej forme ako NPK, kde je draslík v chloridovej forme, a ovocné stromy sú na chloridové formy hnojiva citlivé.Čo sa týka hnojenia väčších stromov, hnojím tak, že pod korunou urobím kovovou tyčou niekoľko dier do hĺbky kde už nie sú koene tráv, tak 25-30 cm do každej nasypem trocha Cereritu a jednoducho zašliapnem.Množstvo dier podľa veľkosti stromov. Hnojivo sa postupne rozpúšťa a dodá stromom výživu.

Pridaj príspevok

    Nenašli ste čo ste hľadali?

    hľadať len v názvoch tém