Hruška QTee

Práve mi dozrela hruška QTee je sladkastá štavnatá lahodná výborná a nádherná.
Odpovedať
@milan59 Qtee som jedol min rok kupena z Tesco :) Samozrejme podtrhnuta ale videl som v nej aj moznosti ze nejaky ten pribeh u zahradkarov napise.Ako ju hodnotite plne dozretu.Drzi krok s Williamsovou ? Odkial ste mal vruble ?
Odpovedať
Mal ju priatel vysadzali ju v plantexe a šef chcel nejaké novinky marhúľ tak bola výmena stromkov.Wiliamsovú nemám nemôžem porovnávať. Ale je rozdiel kupovaná v supermarkete a doma tiež pred rokom som ju koštoval v lidli ale toto čo som dnes koštoval je super.
Odpovedať
@milan59 Nevidim u vas na hruske ziadnu hrdzu, to striekate niecim alebo ste v tak dobrej lokalite ze netreba ? Plody su krasne vyfarbene to v Tesco nemali :) Chut bude urcite ina.
Odpovedať
Krasne plody. Tiez ma zaujima ako drzite stromy v takej dobrej kondicii
Odpovedať
@milan59 Krasne a a ko bolo povedane bez hrdze, Ako ste to dosiahli? ja mam moje napadnute ostosest :-( susedove vedla o cca 30m, ani tuk.
Odpovedať
@peterpe Mojich x hrusiek tiez dost napadnutych hrdzou.Zda sa mi ze je to kazdym rokom horsie.Snad nam chudakom, niekto poradi ako sa zbavit hrdze :) nejakym zazracnym lektvarom.
Odpovedať
@suhaj24 to by bolo dobre ak by nam povedali ich figle :-) aj listy na jesen zbieram ostosest, ani do kompostu ich nedavam, a ako si povedal, sa mi zda ze je to kazdym rokom horsie, mam aj nashi hrusku, ta sa drzi, ale nieje nad chut tej klasickej slivky
Odpovedať
Zdravím vás mál som 2 dni vela práce v zahrade obeali sme slivky Toptaste dával som do súdkou sladkosť 27 Brix, Domáca velkoplodá 24 Brix, Bystrická tento rok prepadák 17 Brix slabá chuťovo Jofela potrebuje ešte tak viac ako týždeň ale už teraz je ok.Čo sa týka hrdza hrušková použivám iba klasické postreky na chrastavitosť a múčnatku plus listové hnojivo.Dnes som viezol kvas marhúl do pakenice Chtelnica 300l som zvedavý kolko zajtra padne.Paleničiar vravel tento rok je z marhulovými kvasmi bieda, sú slabé alebo špatné, tie posiela preč.
Odpovedať
@milan59 Myslim ze pripravok na chrastavitost zabera aj na hrdzu. Na postrek pouzivate pripravok "talent" ? Aj ked osobne si myslim ze vy ste v dobrej lokalite a nemate okolo xy susedov ktori maju nasadeny jalovec
Odpovedať
To máš pravdu v okolí nie je žiaden jalovec.
Odpovedať
QTee kúpená dnes na trhu v Trnave.
Odpovedať
@ovocinar Nieco o chuti tejto odrody, prip porovnanie s napr williams ? Qtee je potomok williamsovej.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Prvú som ochutnal. Dokonale maslovitá, sladká, šťavnatá. Typická hrušková chuť. Prvotriedna hruška. Dojem kazí iba neprimerane tuhá šupka. Ťažko ale hodnotiť z jednej kúpenej hrušky. Neviem odkiaľ je. Večer alebo zajtra pôjdem na chalupu a porovnám ju s Wiliamsovou.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Profilova fotka
@milan59 ahoj, prosim ta aky mas podpnik a kde si kupoval stromcek? dik ahoj
Odpovedať
Podpník dula plus medzištepenie.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?