Hrusky

Ahojte, mam zatial jednu hrusku Williamsovu (zelenu letnu), ale kedze hrusky su cudzoopelibe potrebujem k nej vysadit este jednu odrodu. Chcela by som nejake vacsie plody. Uvazujem nad Nojabrskaja alebo Abate fetel. Ktoru z tychto dvoch by ste mi radsej odporucili, napr. chutovo, odolnost voci hrdzi a chorobam, atd....dakujem
Odpovedať
Dobrý večer, deň, podľa našich popredných vládnych činiteľov (pp. Korčok+Naď, napr.) by mala byť Vaša voľba naprosto jednoznačná. Istotne chápete, čo mienia pod geopolitickou zbraňou a hybridnou hrozbou! Nojabrskaja-nasleduje po Oktjabrskoj - no hrôza! Napriek tomu prikladám link, obsah ktorého Vás možno osloví. Pôde a záhrade zdar! Želám šťastie pri Vašej voľbe, prípadne ďalších (všeobecných) voľbách. https://zahrada.online/viewtopic.php?...
Odpovedať
@oliviag Najistejšia bude konferencia. Ale ak máte v okolí hoc aj planú hrušku to stačí.
Odpovedať
@oliviag Na opelenie je dobra Konferencia.Ale na jedenie uz taka dobra nieje .Staci navrublovat konferenciu do koruny stromu .Netreba sadit dalsiu hrusku.Na opelenie to staci.
Odpovedať
Ahojte mám vysadenú Nojabrskaja nad Williamsovou darí sa im pekne a sú veľmi chutné obe letné hrušky žlté, šťavnaté dobrá voľba....
Odpovedať
Profilova fotka
taketo typy hrusiek sa daju zohnat aj v obchodoch alebo skor mam hladat u nejakych pestovatelov?
Odpovedať
@branislavv Tieto odrody sú bežne dostupné na Slovenskom trhu . Neide o žiadne špeciálne odrody , ktoré by sa u nás nedali zohnať .
Odpovedať
Obe hrušky som kúpil vo Veselom pri Piešťanoch...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Ahojte, mam Clapovu hrušku je to tak letna. Zasadil som novu hrušku asi 4 ročnu a tiež Clapova. Chcem ju preštepiť na neskoršie odrody. Mohol by som Vás poprosiť??? Zaplatím, poprípade odošlem tu Clapovu, resp. mam super slivku Čačansku lapoticu.. ĎAKUJEM 0910 68 43 43 Pezinok
Odpovedať
Profilova fotka
my sme ich raz kupovali normalne na trhu. uz ani neviem odkial bol predajca, no mal tam teda vselico
Odpovedať
@oliviag Hrušky sú cudzoopelivé, preto vyžadujú vhodných opeľovačov. Partenokarpia – tvorba plod bez opelenia – sa vyskytuje najčastejšie pri odrode ‘Konferencia’. Najvhodnejšími opeľovačmi pre spomínané odrody sú: ‘Bohemica’ – ‘Diana’, ‘Erika’, ‘Konferencia’ ‘Boscova fľaška’ – ‘Clappova’, ‘Konferencia’, ‘Williamsova čáslavka’ ‘Clappova’ – ‘Boscova fľaška’, ‘Konferencia’, ‘Parížanka’, ‘Williamsova čáslavka’ ‘Hardyho’ – ‘Clappova’, ‘Williamsova čáslavka’ ‘Konferencia’ – ‘Boscova fľaška’, ‘Clappova’, ‘Parížanka’, ‘Williamsova čáslavka’ ‘Parížanka’ – ‘Boscova fľaška’, ‘Clappova’, ‘Konferencia’, ‘Williamsova čáslavka’ ‘Williamsova čáslavka’ – ‘Boscova fľaška’, ‘Clappova’, ‘Konferencia’, ‘Parížanka’
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?