Jabloň listy

zdravím neviem raste to ok, zdajú sa mi tie listy na koncoch strašne husté vďaka
Odpovedať
Zdravím, chcem sa spýtať to máte jablonku zakrslú, stĺpovú alebo klasickú s vytvorením koruny , nie je dobre vidieť na foto, vypadá to na priesvitné letné tzv. sklenačku príp. golden delicius žltý
Odpovedať
A co by na tom nemalo byt OK? Vsak listy su najdolezitejsi organ na rastline, cim ich je viac a cim vacsie su, tym lepsia fotosynteza, tym zdravsia rastlina, tym lepsie plody
Odpovedať
@gelko ja tam citam Luna https://www.zahradnictvoiveta.sk/luna...
Odpovedať
@gelko @zita19 áno myslím že luna, je to na podpníku M9 nieje stĺcová, mala by byť klasická
Odpovedať
@zita19 zdala sa mi iná voči iným 2 ročným stromčekom, ostatné nemajú listy tak veľmi husté.
Odpovedať
@tino2 kazda odroda ma svoj vlastny habitus, kym na tych listoch nie su nejake mrochty alebo sa tam nedeje nic zle vo zmysle mucnatky, chrastavitosti netreba sa tym zaoberat. Ten stromcek vyzera byt v spickovej komdicii, len by som este odporucala zatlct tam poriadny kolik. ktory bude siahat az do koruny, alebo zatltct ten co mas pod 45°uhlom a tak ju uviazat
Odpovedať
Ja osobne by som si vytvoril základ koruny tie spodné konáre pod korunou by som ostrihal až ma konárový krúžok a ponechal len horné konáre základ kvalitnej koruny, inak stromček je v dobrej kondícii, v podstate je to druh jabĺčka golden delicius a samozrejme k nemu pevný kolík
Odpovedať
@zita19 @gelko ďakujem
Odpovedať
@zita19 @gelko ešte otázka sú tam aj pokrútené listy, nežerie to niečo ? vďaka
Odpovedať
@tino2 to je pravdepodobne od vosiek. Treba postriekat, ked chces nieco bio, tak karanimba je vhodna, alebo nimbovy olej
Odpovedať
Jednoznačne vošky, ak obrátite skrútené listy z vnútornej strany ich budete vidieť, ak ešte nie sú plody na mladom stromčeku môžete použiť i insekticídny (chémia) prípadne lepový pás na kmeň, pretože vošky si zakladajú mravce ak neprejdú do koruny stromčeku na listy nebudú ani vošky, je to ich potrava.... ak sú plody na strome ja tiež už používam len bio postreky je už veľký výber širokospektrálny na rôzny cicavý hmyz...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?