Jablon o ktoru sa nestaralo

Profilova fotka
Dobry den,potrebujem poradit. Nedavno sme kupili zahradku v meste a je tam jablon,ktora rodi velmi chutne jablcka,velke mnozstvo avsak vacsina je cerviva a skoro vsetky popadali na zem. Tiez som si vsimla nieco zvlastne na listoch. Viete mi povedat co je to za chorobu? Pridavam aj foto. Taktiez je velmi rozkonarena,je mozne ju nejako zuzit a zachranit? Nerada by som ju vypilila.Dakujem za rady
Odpovedať
@nikuska315 nema vosky? Moje jablone obcas mavaju take listy vdaka voskam alebo roztocom - nie je zo spodu pavucinka? Cervivost vies ovplyvnit predjarnym postrekom este pred kvitnutim.
Odpovedať
@nikuska315 cervivost sposobuje piliarka jablcna alebo obalovac jablcny, da sa to osetrit chemicky. Je to ale skor kozmeticka vada podla mna, ak nechcete jablcka skladovat tak by som to nestriekala, vsak su bio ;) a inak vyzera byt v dobrej kondicii, ako pise hore @konyk tak listy mozu mat vosky..nosia ich tam mravce, na kmienok treba dat lepove pasy ;)
Odpovedať
take pokrcene listy byvaju od vosiek. Vynasaju ich do koruny mravce. Ak das na kmen lepove pasy, nebudu sa hore spacirovat, bude ich menejNa cervivost postreky, teraz je uz neskoro, treba ist podla postrekoveho kalendara od neskorej jesene. Treba si dohladat na nete kedy a cim striekatStrom by potreboval zmladzovaci rez. Skuste si najst v okoli nejakeho ujka, ktory sa tomu rozumie, ci by vam to nespravil. Ale mozte aj sami, len si treba o tom nieco malo (teda dost vela) precitat. Nie je to az take zlozite, ale z vlastnrej skusenosti viem, ze aj teoreticky pripravena, ze by som mohla z rezu stromov spravit docenturu, ale ked pride na lamenie chleba (teda rezanie konarov) tak cumim do stromu jak sova do hodin a vobec nemam potuchu co dalej 😠
Odpovedať
@zita19 haha s tym rezom stromov je to u mna rovnake...roky som skuseny teoretik ale ked sa postavim s noznicami a pilkou pod strom tak mi je do revu, vedomosti su razom fuc a neviem co kde ufiknut 😂
Odpovedať
Listy budu najskor obsadene voskami a proti cervivosti su postreky ale tie treba na jesen a na jar
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?