Jablon Red Chief

Ahojte, ma niekto skusenosti s pestovanim jablone Red Chief (Camspur)? Je potrebny aj chemicky postrek na tuto jablon, alebo da sa aj bez? Poprosim pozitiva a negativa ak su. Dakujem.
Odpovedať
@oliviag Nepestujem ho ale mali ho v zahradnictvočaklov.
Odpovedať
@oliviag to ci dopestujes a kolko dopestujes zavisi od mnohych faktorov. Skoce a choroby sa rozsiruju z okolitych vysadieb. Nastastie dnes mas uz celkom dobre moznosti aj v bioochrane rastlin, takze mozes si vybrat tuto cestu. Su vyslachtene rezistentne odrody, ale to neznamena, ze nikdy nic nechytia. Len ak ich napadne povedzme mucnatka, tak to lepsie ustoja. Ak je rok na mucnatku, tak ju chytia vsetky stromy na okoli, aj tie striekane, aj tie s bioochranou, aj nestriekane. Ide len o to ake skody ochorenie napacha. Su sezony, ked je mucnatka kalamitna, su roky ked je kalmitna chrastavitost, su roky ked sa premnozia vosky alebo roztoce. Uplne bez ochrany to dnes uz asi nejde.
Odpovedať
@oliviag Mam tuto jablon . Vysadena bola v roku 2018.Plody zatial nemala.Choroby som zatial nespozoroval ziadne.
Odpovedať
tak uz mam kupenu tuto jablon, tento rok zasadim, som zvedava kedy nastupi do rodivosti, snad nebude mat tiez choroby...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?