Jofela.

Jofela krásne zarodila mám ju na 3 podpníkoch duranzia, st.julien a myrobalán je to neskoršia slivka ale chuťovka.
Odpovedať
Dobrý deň, na akom podpniku sú prosím slivky na fotkách ? Ako by ste hodnotil moniliu na jofele ...ďakujem
Odpovedať
Jofele sa darí dobre na myrobaláne moniliu máva velmi slabú.
Odpovedať
@milan59 ďakujem veľmi pekne
Odpovedať
Za nejaké dva týždne už bude ...
Odpovedať
Jofelu sme včera obrali, dal som ju do kvasu s Toptaste, chuťovo bola vynikajúca sladkosť 25Brix ešte by bola vydržala dlhšie na strome ale bolo treba doplniť sudy na kvas.
Odpovedať
@milan59 Milan paradne fotky.Dokedy odhadujete ze by vydrzala na strome Jofela vysiet ?
Odpovedať
Ešte 2 týždne určite.
Odpovedať
Včera som našiel na Jofele zabudnuté slivky boli už mierne šťavnaté sladkosť 23Brix chuťovo dobré,ale už sa do nich pustili ázijské lienky je ich veľmi veľa,po odpade lístia použijem postrek Šulka dúfam že ich trochu preriediť.
Odpovedať
Sulka postrek to bol preklep.
Odpovedať
Sulka je insekticid? 🤔
Odpovedať
Dnes som našiel dalšiu Jofelu slivečku tá mala 27Brix bola ok až na tie ázijské lienky, čo čítam samé stažnosti na ne.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@milan59 ako sa prosím darilo jofele tento rok ?mám dva stromky na Wangenheime ..ešte nerodili ..
Odpovedať
Článok sa načítava...
Jofela bola tento rok veľmi veľká, chuťovo je výborná mala moniliu čo predtým nebolo,ale veľmi málú,po odrode Jojo má tendenciu jeden rok mať nad úrodu a druhý rok mať menšiu úrodu.
Odpovedať
@milan59 ďakujem pekne ..možno sa dočkám prvých pár plodov ... osobne ma zatiaľ oslovila slivka hanita ..pekný deň veľa šťastia
Odpovedať
@milan59 Mozem poprosit porovnat Jofelu s klasickou starou Bystrickou slivkou. Ide mi primarne o chutove vlastnosti. Stare Bystricke nam odisli na sarku a marne hladam nejaku nahradu, babka pozaduje aby to chutilo ako bystricka, lebo vraj lekvar a kompot z nicoho ineho dobry neni. Neni spokojna s chutou Stanley, ani Lucanskych sliv. Dakujem za pripadne poznatky. Nech sa dari.
Odpovedať
Pán mongol to je dosť ťažké, mal som Bystrických viac klonov každý bol chuťovo iný dostali šarku museli ísť preč.Jofela je chuťovo bola lepšia ako niektoré klony Bystrice.Má ale jednu chybičku jeden rok má sliviek veľa druhý menej,to zdedila po slivke Jojo.
Odpovedať
@milan59 Dakujem velmi pekne za odpoved. To ze je uroda nepravidelna pre mna nie je problem, mam aj vysadene aj ine odrody, dolezita je ta chut. Takze mam rozhodnute, vysadim Jofelu. Ma nejaky vplyv aj druh podpnika na ktorom bude nastepena? Mame tazku ilovitu podu.
Odpovedať
Darí sa jej u mňa na všetkých podpníkoch myrobalán, st julien,duranzia.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?