Kuceravost na nektarinke

Este ani nema poriadne listy a je kucerava. Da sa s tym este teraz nieco robit, alebo je uz neskoro? Keby som ich mal obtrhat tak jej nic neostane
Odpovedať
@tolstolobik no vela nezachranis, to uz mala mar dva tri postreky za sebou, ale skus postriekat a potom oberat poskodene listy. Ale vsadila by som na udrzanie stromh v co najlepsej londicii
Odpovedať
Kondicii. Ak to nie je velky strim, tak jej cez leto dopriat vyzivu tekutymi hnojivami postrekom na list, auguste zacaf prihnojovat draselnymi (jesennymi) hnojivami na vyzretie pletiv, vo velkych suchach zabezpecit zavlahu
Odpovedať
@tolstolobik teraz uz nic, treba dobre pohnojit a ja by som postupne tie kucerave listy otrhal. A ako bplo povedane v lete hej venvatocay zvysenu pozornosť zalievka, hnojiva, dat bacha na vosky....Bez postreku sa da pestovat len vinohradnicka broskyna.
Odpovedať
Zaujima ma este co som sa docital, ze chren vysadeny pod broskynou/nektarinkou eliminuje kuceravost. Ma niekto s tymto skusenost?
Odpovedať
@tolstolobik u mna to nefungovalo, ale skusit mozes :grin:. Ja uz len streknem na skoro na jar (sulka alebo kuprikol) a mam pokoj.
Odpovedať
@peterpe hej vsak si hovorim aj ja, ale stale zabudnem a ked sa preberiem je neskoro
Odpovedať
Poprosim vie.mi.niekto poradit preco.sa.mojim.stromcekom nedari? ( foto) Viem.ze maju kuceravost, ale.som.nechcel striekat vo vedomi, ze nahodia.nove.listy a bude to ok.
Odpovedať
@objavovatel to su starsie stromky? Oskrabal by som dole tie lisajniky, mas tam mrtvy neolisteny konar. Listy napadnute kuceravostou by som dal dole. Okolo stromceka by som dal travnik prec aby neodoberal vlahu
Odpovedať
@tolstolobik cca 4-5 rocne. mam.zavlazovanie( 3x do.tyzdna polievam), tak.som.si.myslel, ze im.voda nechyba. Vadi mi.ta ubohost stromov /malo.listov@plodov? dakujem.za.radu
Odpovedať
@tolstolobik dakujem za radu. Tie lisajniky ako.oskrabem? Prip. ak.vapnom.natriem, nepomoze?
Odpovedať
@objavovatel lisajniky sa oskrabavaju bud drôtenou kefou, alebo su aj skrabaky na koru, ale ako take stromom moc neskodia. Drhnut ich treba opatrne aby si nenarobil viac skody ako uzitku. Natieranie vapnom nema az take dezinfekcne ucinky, to je skor ochrana pred praskanim dreva za mrazivych a slenecnych zimnych dni. Kmene sa vapnia pred zimou. 5rocne stromy mozes pohnojit postrekom tekutym hnojivom na list, pomoze im to dostat do kondicie rychlejsie ako keby si hnojil ku korenom. Pri starsich stromoch hnojenie cez podu uz nema moc vyznam. Postrek mozes opakovat aj kazde 2tyzdne, treba len vybrat komplexne tekute hnojivo.
Odpovedať
@zita19 😉😉😉
Odpovedať
Článok sa načítava...
@objavovatel drotena kefa, ale tak jemne ;) ide to nou dobre dole ale natlac
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ahojte, som novy zahradkar, tak si zbieram informacie. Kedze som trochu premeskal optimalny cas na kupu nektarinky, tak sa mi ju podarilo zaobstarat iba minuly vikend (8.maja). Ide zrejme o jedno alebo dvojrocny stromcek. Pekne som ju zasadil, ostrihal a priebezne ju sledujem. No uz sa mi zda, ze na tych par listkoch sa objavuje nejaka pliaga. Zrejme kuceravost. Striekat som nestihol, kedze som ju ledva kupil a listy boli uz vypucane :-/ zrejme aj kvety odkvitnute. Ak som to dobre pochopil z clankov, tak uz nema zmysel striekat kuprikolom, resp. to spali listy. Mozem este stromcek niecom postriekat, alebo uz len mam odrhnut tie listky, ktore sa budu krutit a na jesen postriekat a zas na buducu jar pred vypucanim treknut? A uz ked sa pytam, tak by som chcel kotlovitu korunu vo vyske 0,8m. Problem, ze v tejto vyske ma iba tenunke konariky (priemer max 4mm). Take hrubsie ako ceruzka su az od 1.2m ale to sa mi zda vysoko. Zatial som odstrihol terminal v tej 1.2m +- a vsetky konariky od 0,8 po 1.2m som skratil na 3-6 ociek (niekde boli vylomene). Chcem sa opytat ci to mozem zrezat aj v tej vyske 0,8m a ci sa z tych tenkych vyhonkov vyvinu kostrove konare, alebo musim zalozit korunu vyssie. Dakujem.
Odpovedať
@tibor122 mozes ju striekat biopostrekmi (listovymi hnojivami) na bazi medi, zinku a boru, napriklad cuprotonic, contrlophyt Cu, imunofol, boroil na zvysenie odolnosti voci hubovym chorobam. Kludne striedat s odstupom tyzden. dva pocas celej vegetacnej doby. Korunku mozes vytvarovat v tej vyske, aka tebe vyhovuje, nechas 5 kostrovych konarov, ale teraz jej daj pokoj, nech sa dobre zakoreni a vytvarujes ju v auguste, kedy je najlepsi cas na rez kostkovin.
Odpovedať
@zita19 Dakujem velmi pekne za info. Este k tym tekutym hnojivam sa spytam, ci mam najprv odstrihnut tie kucerave listy a az potom striekat, alebo staci iba striekat a listy nechat na strome. Dakujem.
Odpovedať
@tibor122 tie kucerave by som otrhala, ale samozrejme ked je cela kucerava, tak nemoze ostat bez listov, takze treba uvazene
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?