Male stromky do malej zahrady

20. okt 202130

Dobry den, potrebovala by som poradit ohladom malych stromov do malej zahrady.Snazila som sa zistit co by sa mi zmestilo do zahradky.Potrebujem slivku a marhulu ale co som zistovala marhule sa vacsinou stepia na myrobalan co je dost velke a slivky na wavit co ma tiez asi 3 m. Zvazujem slivku Haroma svojou odolnoatou ale je moc velka. Odporucali mi este zaobstarat si trpazliciu odrodu ale uz sa v tom stracam.Ma niekto prosim trpazlicie odrody ktore su mrazuvzdorne, rezistentne a ste spokojni?

• @zoynka3  marhulu nemam trpasliciu, mame 30 rocnu, ale slivku mam stlpovu, samoopelivu Imperial. Len vysadzali sme ju iba vlani, takze este neviem ako bude rodit, prvu zimu prezila uplne v pohode, a ze tato zima bola u nas aj celkom kruta.
    https://stromcekovo.sk/obchod/ovocne-stromy/slivka-stlpovita-neskora-imperial-podp-myrobalan-150-cm-volnokorenna/

• @zita19  stlpovita slivka na myrobalane? Zaujimave.ono to bude v podstate vysoky cca 3m+ ale nebudr košaty ale uzky vysoky? Mozem sa spytat preco ste vybrali tuto odrodu? Ako ju potom strihat.

• @zoynka3  vybrala som ju preto, ze je zo stlpovych jedina samoopeliva. Vyska mi nevadi, keby prerastla rebrik, tak ju hore zakratim, len aby nebola do sirky. A strihat este neviem, to nastudujem o rok, zatial mala len povysadbovy rez a budem ju tvarovat do velmi stihleho vretena. Za toto leto popustala celkom dost vyhonov a vsetky sa tlacia smerom hore.

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém