Maliny - usychanie kvetov a malých plodov

Ahojte, viete mi prosím poradiť, čo môže spôsobovať schnutie kvetov a malých plodov (viď. fotka)? Hlavná byľ aj listy vyzerajú pritom zdravo (listy sú poškodené od ľadovca). Začalo to tak v polovici sezóny. Vopred vďaka za pomoc.
Odpovedať
ake su to maliny? Tie co ridia na dvojrocnom dreve ale tie co na jednorocnom. Ale vo vseobecnosti zasychanie plodov byva sposobene nedostatkom vlahy, takze ich treba poriadne zalievat pocas sezony. Teraz vsetky vyrodene vyhony ostrihaj az pri zemi, ak mas ten druh co rodi na vlanajsich vyhonoch, zelnene vyhony bez pozostatkov plodov a kvetov nechaj, budu rodit buduci rok. Ak mas tie co rodia na jednorocnom dreve, vystrihaj vsetky az pri zemi
Odpovedať
Ide o mix, ale 2/3 sú remontanté maliny. Aj som predpokladal problém s nedostatkom vlahy, vďaka za potvrdenie. Okolo výsadby mám nopovú fóliu širokú 0,5m, aby maliny neprerastali do priestoru a len 1 vetvu kvapkovej závlahy. Skúsim pred budúcou sezónou túto vetvu zdvojiť, hádam pomôže.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja mam zahradu 85km od domu a presne toto iste mi robia maliny. Jednoducho nie som schopna zabezpecit im dostatok vlahy.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?