Marhule

Má niekto osobnú skúsenosť s neskorou odrodou marhule "Farbaly"?
Odpovedať
Faralia. https://www.facebook.com/pureland135/...
Odpovedať
Pomýlil som sa.
Odpovedať
Aj mňa by zaujímali neskoré odrody marhúľ. Zostáva mi jedno voľné miesto v záhrade a rozhodujem sa medzi šalach ananasyj a nejakou neskorou marhuľou.
Odpovedať
Profilova fotka
marhule su dost tazke na pestovanie, ci? my sme jednu mali ale tu tam zasadili este predosli majitelia a museli sme ju dat prec, lebo bola k.o
Odpovedať
Marhuliam sa u nas môže aj nemusí dariť. Dom po dedkovi má na záhrade marhulu. Keď pozemok so starým domom v roku 1953 kúpil už tam bola. Obrovský strom. Viac menej každý rok rodí. Otec sadil na jeseň 1989 ananasovu marhulu. Každoročne rodí. Ja som sadil na tej istej záhrade asi 10 marhúľ. 8 znich prežilo menej ako 4 roky. Dvom sa zatiaľ darí. Je to asi aj o šťastí a dobrej kombinácií podpnika s odrodou.
Odpovedať
No neskorych marhul je viacero . Ja mam Fardao, ale este mi nerodi.
Odpovedať
No, som na Spiši, záhradu mám v Margecanoch tak som potreboval marhuľu ktorá nekoro kvitne.Minulý rok som kúpil odrodu Farbaly, ktorá by mala tieto podmienky spľňať. Za prvý rok pekne vyhnala pár výhonov, v lete budem strihať. Len som chcel nejaké informácie z prvej ruky, pretože nie všetko čo píšu na nete musí byť relevantné.Viem, že marhule sú citlivé a náročné na pestovanie,no tak to bude taká výzva.Niečo som naštudoval. Najlepšie im vyhovujú hlinito-piesočnaté pôdy/to ja nemám/, a potrebujú mierne zásaditú pôdu Ph 7+.To sa dá dosiahnuť správnym hnojivom.Nuž uvidíme.Odrádzali ma známi aj od pestovania hrozna, a čuduj sa svete nemali pravdu, tak dúfam, že marhuľka tiež prekvapí.Ďakujem za príspevky.
Odpovedať
Tu su 2 odrody.
Odpovedať
Krása,tak takej úrody by som sa chcel raz dožiť...nádhera...až mi prišla chuť...
Odpovedať
@duarde podľa toho čo som precital ,dosť ľudí odporúča vehardu ..sám mám 3 roky leskoru ,pinkcot ,kioto .. Pinkcot nasadzuje veľa kvetov ale skoro kvitol ...čo je trochu ako nevýhoda ,kioto podobne veľa kvetov puči hneď po pinkcote ..leskora posledná menej kvietkov ale možno sa ukáže ..dokupil som vehardu ..
Odpovedať
@ovocinar aké sú tie dve čo sa im darí ..+ podpnik ..dakujem
Odpovedať
@pbe velkopavlovicka na st. Julien VP doma na myrobalane nieco chytila. Asi bude musiet ist von 😞
Odpovedať
Článok sa načítava...
S odrodou vesna nemate niekto skusenosti?
Odpovedať
@ovocinar ďakujem ...zaujímavé ten myrobalan ..mám na ňom takmer všetku sadbu marhule ,slivky ..ktovie akoby sa správal normálny marhuľový semenac vo vyšších polohách ..s vesnou skusenost nemám ..ale na záhrada CZ budú mať určite záhradkári ..
Odpovedať
Aj mam na myrobalanoch skoro všetko. Môže to byť výborný podpnik aj nemusí. Napr. lepotica na ňom krásne rastie aj rodí od tretieho roku. Ideálna kombinácia. Velkopavlovicka iba rastie ako zmyslov zbavená. Aj 2 metre za rok. Úroda skoro žiadna. Oullinska 12 rok po výsadbe sa nie a nie rozplodit. Viac krat som videl, že stromy namyrobalane niekedy po 15 rokoch veľmi zostarnú a podpnik vsetko ženie do koreňových vymladkov.
Odpovedať
Skúste sa opýtať na zahrada.online.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Profilova fotka
Ahojte, viete mi poradiť ako ostrihať túto našu jednoročnú marhulu? Neviem si rady s tým... Ďakujem za pomoc.
Odpovedať
@ivan_danko uz teraz nijak, bolo ju treba strihnut hned po vysadbe. Teraz uz je narasena, uz len pockaj do jula/augusta a potom ju prestrihas. Kostkoviny sa strihaju v lete, kedy sa im rychlo zasusia rany a znizi sa moznost infekcii a glejotoku.
Odpovedať
@zita19 tuším, že sa môže strihať tesne pred pučanim alebo za kvetu, nemám skúsenosť s marhuľami, tam to treba dobre zvážiť, sú veľmi citlivé, no pri slivkovinach striham tesne pred pučanim.
Odpovedať
@usiak123 uz je aj tak neskoro, ked je taka napucana https://www.youtube.com/watch?v=AKwNV...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?