Nedozretá machovka

Ahojte, co s nedozretou machovkou? Ak ju dam dnu tak dozreje? Ci na kompost?
Odpovedať
tie co su uz tak trochu zaschnute a dnu este zelenkave dozreju aj dnu, vydrzia aj do Vianoc. Tie co maju zeleny lampiony strc do kompostu
Odpovedať
Niekde som cital, ze ona v pohode dozreje doma
Odpovedať
@zita19 @konyk dakujem, urobila som tak ako pise zita, vyzera ze to bude ok :)
Odpovedať
@doktorkakvet bude 🙂 A na co ju vyuzivas? Ja som nikdy nepochopil na co sa to pestuje 🙂
Odpovedať
@konyk machovka peruanska sa pestuje ako ovocie. 2 bobulky ti zabezpecia celdenny prijem vitaminu C. To nie je ta pranzova ozdobna, aj ked aj tie su jedle, ale tieto su to drahe lampionove ovocie, co v supermarketoch predavaju za nekrestanske peniaze, pritom staci jedna rastlina aby zabezpecila zasobovanie pre jednu rodinu. Vysadza sa to na jars ostatnymi priesadami, celkom bezne ich dostat. Potrebuje len slnecne miesto, vela zivin, vela vody a vela miesta, lebo dorasta do obludnych rozmerov https://urobsisam.zoznam.sk/zahrada/r... A dozrete plody sa bez problemov skladuju. Ja ich mam v kosiku na okennom parapete a ked ich nezozerieme tak v pohode vydrzia aj do Vianoc
Odpovedať
@konyk tak tak, ako pise zita. Vyborny zdroj vitaminu C 😉 Ale nesad ju blizko paradajok a zemiakov 😉
Odpovedať
@zita19 ja som to este ani neochutnal..ako to chuti? Tie obludne rozmery ma odradzaju :P
Odpovedať
@konyk chuti to dobre, asi ako egres, mozno trosku sladsieA obludne rozmery je tak meter na vysku a meter na sirku. Na to, ze sadis priesadku 10 cm vysoku s piatimi listkami je to fakt obludne, ale tekvice alebo chkety byvaju vacsie
Odpovedať
@zita19 no tak ja som dufal ze to je take paradajkoidne..na sirku je to fakt dost narocne 🤔 ale mozno vyskusam jednu rastlinku kupit..ked hovris ze priesady su dostupne
Odpovedať
@konyk vsak kup v obchode. Zas tych par drobných za jednu vanicku ta nezabije a budes vediet ci chces ci nie. Ale ono napriek svojej obludnosti je to celkom pekne. Len strasne vela vody to vychlasce. Kolkokrat sme dosli na zahradu a toto cudo bolo ovisnute ako 2 dni po smrti. Stacil kybel vody a tomu sa normalne pred ocami stavali konare a suchorili listy 😬A dostat aj semena, keby si sa chcel hrajkat. Vysieva sa zaciatkom februara. Ked vzide len stvrtina semien z pol sacka, tak mas priesady pre pol ulice
Odpovedať
@zita19 ach tak so semienkami sa teda parat nebudem..Dobry napad kupit si a ochutnat..snad to bude chutit tak nejak pribuzne ako to co clovek dopestuje v zahrade..ne jak rajciny z tesca...
Odpovedať
@konyk tak toto chutna dost priblizne, aj ked to ma za sebou cestu z Izraela😕
Odpovedať
Článok sa načítava...
@konyk tak ja na tom vyslovene nemlsam, ale nie je to zas uplne ze zle 🙂 proste ako prirodny zdroj c vitaminu je to vyhovujuce ;)
Odpovedať
@doktorkakvet aha, no mozno je to takto lepsie ako sadit roztahovacny rakytnik..ked je toto jednorocka a mas z toho dost c-cka 🤔
Odpovedať
@konyk no s rakytnikom mam len nedobre skusenosti :P
Odpovedať
@doktorkakvet no...aj sused...a vsetkych co poznam co ho mali 😬
Odpovedať
@konyk no pekne 😬
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?