Rakytník

Ahoj všetkým. Mám 2 rakytníky, /samec, samica/ môžem ich posadiť tesne vedľa seba? Je to kôli nedostatku miesta v záhrade, napríklad 30cm? čo sa stane keď budú tak blízsko pri sebe?
Odpovedať
@michael0 ano, mozes. Cim blizsie tym lesie, lebo su opelovane vetrom. Samca daj tak aby bol v smere prevladajucich vetrov aby z neho pel odfukovalo na samicu
Odpovedať
Profilova fotka
mozem sa opytat kde si ho kupil? u nas ho nemaju :/
Odpovedať
@alieninka Hm já som ho kupoval ešte minulý rok na jeseň, a keďže som ho na jeseň nestihol posadiť, tak mi zostal, a mám ich v črepníkoch.
Odpovedať
je náročná rastlina? páčilo by sa mi mať rakytník vzhľadom na jeho zdravotné účinky, no neviem ako je to so starostlivosťou on
Odpovedať
@polina11 je to burina, doslova. Treba ho strazit, lebo sa rozrasta podzemkami ako zihlava. Nic viac mu netreba len aby boli samec a samica, rastie v hocijakej pode, netreba ho hnojit, strihat, polievat, jedine co mu moze vadit, tak je trvale premokrenie, ale aj tak porastie.
Odpovedať
Profilova fotka
@polina11 tak ako ti napisala zitka, rakytnik nie je narocny na starostlivost
Odpovedať
ahojte, rakytník sa opeľuje vetrom, takže keď sú samec a samica blízko seba len to vyhovuje, rodí až tak po troch rokoch, tak nech ťa to neodradí, najlepšie je strihať vetvičky i s dozretými plodmi dať do mrazáku a sklepať, nemusíš následne vykonávať hlboké strihy, pretože sa vie riadne rozrásť...
Odpovedať
@zita19 Ja som zasadil na asi pred dvoma mesiacmi samca a samicu rakytníka, nejak sa im nechce rásť, nahodili len listy to je asi všetko. A dokonca som si teraz všimol, že samcovi začali žltnúť a opadávať listy, čo mu môže byť? Žeby chlad a vietor?
Odpovedať
@kajo873 vela vody, preto zltnu, vsak tu mame hymalajsky monzun uz 6 tyzdnov. Porastu az cez leto, ked sa dokladne zakorenia. Kvitnut budu az neskor, mozno o rok, mozno az o dva
Odpovedať
@zita19 Nečakal som že by kvitli, majú tak 30-40cm.. Teraz má prísť konečne teplo tak sa hádam všetko v záhrade pozviecha.
Odpovedať
@zita19 to naozaj? som v úžase taká pomocná rastlina a že burina 🙂 ďakujem za info. ešte zohnať aby som ho mohla dať do záhrady
Odpovedať
@polina11 pre mna je burina vsetko co sa postara same o seba a netreba to ofukovat ako napriklad paradajky
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?