Rez malin

Robite rez malin po zbere alebo na jar? Nieco sa aj zakracuje alebo sa len urezu odrodene?
Odpovedať
ja som tohto roku skusila tie co rodia na jednorocnom dreve zakratit na jar, ze to ma priniest urodu aj na vlanajsich vyhonoch. No uroda nic moc, vratim sa k osvedcenemu. Tie co rodia na dvojrocnom dreve ostrihat hned ako sa oberie posledna malina az pri zemi (uz mam ostrihane) a tie co rodia na jednorocnom dreve niekedy po prvych mrazoch, ked uz bude jasne, ze dalsia uroda uz nebude, tiez pri zemi
Odpovedať
Ja som na jeseň iba vystihala suché výhonky a na jar som poskracovala, ale nie moc, iba zamrznuté drevo zvrchu. A bohato zarodili, dokonca teraz sú obsypane druhý krát :)
Odpovedať
Profilova fotka
Možno by pomohol tento postup ;) https://www.zahrada.sk/magazine/fotop...
Odpovedať
@miselaho neviem nazov odrody netusim ktory to je druh @zita19
Odpovedať
@testovacitest to je jednoduche, ak mas v nich zelene tohtorocne vyhony, ktore uz maju nasadene plody, alebo dokonca o tomto case by uz mali rodit, tak mas tie co rodia na jednorocnom dreve. Ak su to len zelene vyhony ani naznak kvetu, tak su to tie co rodia na dvojrocnom dreve. V kazdom pripade hnede zdrevnatejsie vlanajsie vyhony treba vystrihat az pri zemi, v ziadnom pripade nic nepokazis. Tie zelene zarodia uz teraz alebo buduci rok na jar. Ak by zarodili uz tohto roku, na jar ich zakratis o jednu tretinu, budu mat urodu zaciatkom leta, ked uz pozbieras urodu ostrihas ichaz pri zemi. Ak nezarodia, tak mas tie skore, ktore rodia na dvojrocnom dreve a bude uroda zaciatkom leta
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?