Rez ovocnych drevin

Dobry den,chcela by som poprosit ci by mi vedel dakto poradit.Hladam na nete,studujem ale mam v tom chaos.Rezat ci nerezat?popridavam do komentov foto.Kym sa k tomu dostanem a najdem co a ako bude asi neskoro.
Odpovedať
Vsetko sadene tento rok na jar. Obr. c 1. jablon-redhaven, c. 2 broskyna, z tej som cosi uz smykla, bola uplne zarastena, c. 3 josta, a c.4 buxus-chceme z neho zivy plot a bol sadeny malicky, strihat ho uz teraz aby sa zahustoval? ci je skoro, bo sem tam uz vytrcaju vetvicky tak ci to upravit. dakujem pekne
Odpovedať
jablon
Odpovedať
broskyna
Odpovedať
josta
Odpovedať
buxus
Odpovedať
a zabudla som na aroniu.
Odpovedať
@zoynka3 🤔 redhaven nie je broskyna nahodou? Jabloni trebalo spravit povysadbovy rez, ten bol spraveny? Kostkoviny sa rezu teraz po zbere takze ak mas pocit ze treba, tak konaj. Buxus sa moze tvarovat a zastrihavat v pohode kedykolvek, samozrejme nechaj mu zelenu plochu. Aroniu by som asi teraz neriesil, vyzera krpate.
Odpovedať
@zoynka3 buxus sa striha v dvoch terminoch. Na zaciatku a na konci prazdnin. Tak ma to ucila teta co bola zahradnicka v botanickej zahrade. K otazke rezat ci nerezat je jednoznacne rezat, ale spravne a v spravny cas (cas si zistis na nete, teoriu o sposobe tiez, ale prax bude aj tak o pokus omyl, lebo ziadny strom na zivo nevyzera tak ako ten na obrazku) lebo stromy sa do rodivosti nedostanu ani hnojenim, ani zavlahou (aj ked mlade treba aj hnojit aj zavlazovat) ale strihom.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?