Sadiť ešte teraz jabloň ?

nieje už neskoro ?
Odpovedať
@tino2 Kým nieje zem zamrznuta v pohode Už som raz sadil aj v teplom januári
Odpovedať
a aký podpník a akú odrodu poradíte ? menší južná svah, okres kežmarok. odolnú voči chorobám, radšej neskorú
Odpovedať
Sadiť v pohode, a odrodu poradiť je ťažko, pretože každý ma iné nároky na chuť...ochutnať nejaké odrody od známych záhradkárov, a vybrať si podľa chuti, to je asi najlepší spôsob.A podľa možností, vzhľadom na to že si spod Tatier vybrať neskôr kvitnúcu odrodu. @tino2
Odpovedať
@tino2 ja som na kopci a sadil som na podpnikoch mm106 ..možno by som volil aj nejaký M25(pozor ,nie m26) , prípadne iný ,nejaký semenac, niečo vzrastnejsie ..každá odroda má žiaľ svoje plus aj mínus..s odrodami aj ja skúšam ..to si asi každý musí sám vybrať prípadne prestepit z okolia ako píše duarde ,jablone sa v celku dobre ujimaju takmer 100%,,sadil som aj skoršie aj neskoršie ..odrody . Ligol ,piros,Santana ,Merkur ,rubinola , V tom kraji by mohl isť dobre možno niekým chvaleny Angold ,alebo aj rubinola. Iní majú ešte mozno viac skúsenosti ...ps. pozrieť aj nejaké ruské odrody ,na kohaplante som nieco videl
Odpovedať
@tino2 http://www.zahradnictvocaklov.sk/ja-a...
Odpovedať
@pbe prečo nie M26 ? inak v tom obchode tá odroda čo si poslal je na M26
Odpovedať
@tino2 hlavne pozeraj ci mas pre svoju odrodu opelovaca, jablone nie su samosprasne, takze jablon bez opelovaca bude mat mizernu urodu. Nemusis ho mat vo svojej zahrade, ale mala by byt aspon u vedlajsieho suseda. S odrodou neporadim, lebo nevieme ci chces letne, jesenne, na skladovanie. Ci chces sladke, kyslaste, mucne ci chrumkave, ci chces cervene, zlte, sladke, kyslaste... Podla toho treba vyberat odrodu aka vam chuti a potom taku, co u vas najde dobre podmienky. Je zbytocne pestovat zimne jablka na skladovanie, ked ich nemas kde uskladnit
Odpovedať
@tino2 je o niečo náročnejší
Odpovedať
Profilova fotka
podla mna by sa este mohla, ako je zimsie cez den, ale nie su v noci mrazy, takze si myslim, ze by to v pohode este prezila
Odpovedať
@tino2 podla mna sa da v pohode sadit, ja som aj dnes sadil 🙂 kym nie je zem zmrznuta sa da v pohode. Podpnik si vol podla toho aku mas podu, aky velky strom chces, ale aj ci mas moznost zalievky, kolko sa mu chces venovat. Ja uz M9 nesadim, v tychto suchach co tu panuju (tento rok je vynimka) mam s nimi zle skusenosti. Aj ja uz preferujem bujnejsie podpniky. M26 je malo bujny, mensi ako mm106, ta M25 co ti odporucil je bujny, strom bude vacsi ako na mm106. ja som pri jabloniach som neriesil opelovacov, ak by som mal iba jeden strom tak asi ano, ale mam ich viacej takze 🙂
Odpovedať
@tino2 jasne, este sa sadit da. Este zem nie je premrznuta, tak treba to este zasadit.
Odpovedať
My sme taktiez este cez vikend nejake veci sadili 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
Este by som to riskla. Pokial nie je v noci mraz, tak si myslim, ze sa ujmu
Odpovedať
Profilova fotka
uz teraz by som do toho nesla, uz v noci su mrazy a uz by to nemuselo dobre dopadnut.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?