Schnutie malín

Ahojte, prosím Vás o radu, čo by to mohlo byť. Dnes som zbadala jeden malinový krík taký vyschnutý, akoby spálený mrazom, ale to by boli chytené aj druhé maliny. Prikladám fotky. Pandravy som v pôde nenašla. Čo s tým robiť, aby sa nezničili, nepoškodili aj druhé maliny? Ďakujem
Odpovedať
Boli strihané?Súto remontantné(2x rodiace maliny), alebo raz rodiace maliny?Od toho závisí strih a možno aj problém ktorý máš.Existuje síce choroba-odumieranie,vysýchanie malín, ale vzhľadom na to že sa jedná o jeden výhonok, skôr by som povedal že sa jedná o minuloročný možno vyrodený výhonok???K tomu strihu.U raz rodiacich malín striháme vyrodené výhonky po zbere úrody od zeme,a nechávame len nové výhonky ktoré budú rodiť v ďalšom roku.U remontantných odrôd striháme tak, že odstrihneme po zbere len vrchnú časť výhonku, ktorá priniesla úrodu, a zbytok výhonku nám prinesie úrodu v lete v budúcom roku, alebo sa zriekneme letnej úrody a v jeseni po zbere ostriháme maliny tak 2cm od zeme.Na jar vyženú výhonky a ešte v tom roku koncom leta a celú jeseň až do mrazov nám budú tieto výhonky rodiť.Dúfam, že to bude ten problém.Mimochodom nevšimla si si na tom výhonku zhrubnutú stonku?V tom prípade by mohlo ísť o poškodenie Krasoňom ostružinovým.
Odpovedať
@duarde su to odroda gleen ample - raz rodiaca, sadené tento rok na jar. Stonka je klasická, rovná, nemá príznaky zhrubnutia. Pridávam fotky - to suché, to je ten problém, tie zelené sú ostatné maliny
Odpovedať
Nuž ak sú ostatné Ok, môže to byť niečo s koreňmi,možno slabší alebo poškodený koreň už pri výsadbe, vcelku pri tom aké sú ostatné pekné to nedáva inú logiku.Výhonky sú minuloročné, pekné v tom nevidím chybu.Ostrihal by so všetko poškodené a počkal čo bude.Malina je v podstate nezmar, ak sú korene v poriadku, tak určite pustí nový výhonok z niektorých očiek, alebo z koreňa.Radil by som viac polievať.
Odpovedať
Profilova fotka
To mrazom pravdepodobne nebude, keďže to nie je celý krík ale iba časť. Skôr ako napísal duarde, pôjde len o nejaký slabší koreň.
Odpovedať
@btus treba ju jednoznačne ostrihať a čakať, duarde ti super poradil.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?