Strihate jahodam poplazy?

Prosim strihate im ich ci nechavate? Alebo to mozem len odtrhnut? Nemam zaujem rozmnozit ich tak, ale neoslabi ich to ked teraz rodia?
Odpovedať
ak nepotrebujes sadenice je lepsie ich struhat kym sa zakorenia, lebo nie je problem, ze by oslabili rastliny, zakorenia velmi rychlo a potom sa staraju uz same o seba, ale ked ich tam nechas, tak sa zbytocne zahustuje porast. Ak ich nechas zakorenit, nic sa nedeje, vykopes pri okopavke po zbere urody, aj tak to uz bude treba spravit
Odpovedať
ak si ich nechces rozmnozit tak ich smelo odstrihni. strihala by som ich ale az v auguste
Odpovedať
@mischia preco az v auguste? Nezacnu teraz menej rodit a viac sa sustredit na rozmnozovanie ak im to necham? 🤔
Odpovedať
Profilova fotka
nechavam
Odpovedať
@turanga_leela poplazy sa tvoria az ked su plody zalozene, povacsine aj obrate, takze tym sa uroda neoslabuje, aj stalerodiace jahody hodia poplazy az po prvej vlne kvitnutia, Ale ak mas cas, chce sa ti s tym hrat, tak strihaj priebezne. Ja ich likvidujem az pri okopavke po zbere urody, pri stalerodiacich az na jar, ked ich prvy raz okopavam
Odpovedať
Profilova fotka
Ja ich priebežne strihám, jahody som sadila tento rok a už vyhadzujú také poplazy, že až :D
Odpovedať
@zita19 tak ja mam nejak v hlave ze treba to odvaknut lebo potom uz nebudu tvorit kvety ale daju energiu do poplazov. A mne stale este rasia puky, tak som ich vcera usekla :P snad som neurobila zle
Odpovedať
@hronkanka a rozmozujes ich pomocou tych poplazov?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?