Vysadená broskyňa nenahadzuje puky

Pred dvoma tyzdnami sme vysadili broskynu, krasnu, celkom urastenu. Pred vysadbou sme zakratili korene a po vysadbe urobili potrebny rez, zakratili vyhony podla rad dodavatela. Ona vsak stoji, nepuci dalej, akoby sa zasekla. Drevo je zive, neschne. Je to normalna reakcia na zmenu, alebo sa treba obavat? Pripadne ju nejak podporit?
Odpovedať
daj jej cas, zaobera sa zakorenovanim. Udrzuj podu dostatocne vlhku, ale nielen na povrchu ale treba ju polievat tak aby voda presiakla az dole ku korenom. Mne sa osvedcilo vedla stromu zakopat PET flasu bez stupla z odrezanym dnom, hrdlom dole, do nej naliat vodu, ktora stecie presne tam kde ma, teda ku korenom. Mozes to spravit aj teraz, staci vykopat jamku asi 15 - 20 cm hlboku a do nej PET-ku nainstalovat. Takuto zavlahu pouzivam uz roky k novo vysadenym stromom, polievam do flasky prve dve leta, podla pocasia, v horucavach aj 2x tyzdenne po 10 litrov vody. Odkedy tak robim neuschol nam ani jeden stromcek
Odpovedať
@zita19 dakujem, tak jej dam cas...som rozmyslala ze ju znovy vykopem a posadim do vody, aby sa trosku prebrala. Ale tak pockam :)
Odpovedať
@vyrehotana najhorsie co by si pre nu mohla spravit je teraz vykopavat
Odpovedať
Profilova fotka
@vyrehotana možno ste málo skrátili konáre. Ona sa snaží vyživovať všetko drevo, ale nemá dostatočne vyvinutý koreňový systém. Koruna by nemala byť väčšia ako korene. Možno by bodla fotka na posúdenie. My sme tiež takto zasadili už dávno a tiež sa nehýbala a jeden záhradkár povedal aby som ju skrátila poriadne a potom do týždna začla pučať.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?