Som Joe a mám rád čokoládu

Samozrejme sa tak nevolám, ale meno nie je podstatné. Čokoládu milujem, to ostáva faktom 🙂 Rovnako milujem záhrady a parky. Zatiaľ obdivujem len ako návštevník. Záhradu totiž stále nemám a tak som bol až donedávna len balkónový záhradkár. Lenže teraz sa mi podarilo presvedčiť vlastníkov bytovky, aby sme upravili plochy v okolí. Dostal som na to mandát a od šťastia neviem čím začať...Teším sa z tohto nového webu a dúfam, že sa tu niečo naučím 🙂
Odpovedať
@cokoladovyjoe Ahoj Joe, tiež mám rada čokoládu 🙂 Tak gratulujem k takémuto postupu, nech sa Ti pred bytovkou darí a nestretneš vandalov. Teším sa na fotky z úpravy ;)
Odpovedať
Ten nadpis znie ako zaciatok z nejakeho sedenia anonymnych cokoholikov 😄😄😄😄😄😄😄 Ale inak vitaj, pobavil si ma 😉
Odpovedať
@zahradkarvlado 😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄 ano, to som si ani neuvedomil 😄😄😄
Odpovedať
Profilova fotka
@cokoladovyjoe velmi sa z toho teším, čo píšeš ...som z BB a tam pribúdajú pred bytovkami malé záhradky ... keď človek ide okolo, som nadšená a kochám sa z tej krásy a klobúk dolu pred všetkými, čo sú schopní aj napriek vandalom takéto niečo vytvárať pre radosť aj iných - hoc len okoloidúcich 🙂 držím palce :-)
Odpovedať
@lubicabystrica ďakujem, tiež som si všimol, že mnoho bytoviek si to upravuje a to ma vlastne inšpirovalo :) Možno sa raz dopracujem aj k svojej skutočnej záhradke. Btw dnes som šiel cez BB :) Krásne mesto 😍
Odpovedať
Profilova fotka
@cokoladovyjoe moc dakujem aj ja 🙂 ano BB je krásne mesto medzi horami, milujem ho 🙂 velmi dobre si sa dal inšpirovať...je to krásna užitočná vec, čo chceš realizovať...a nedaj sa ničím odradiť 🙂 iste sa nájde viac tých, ktorým to bude robiť radosť - a zastavia sa pri tvojich kvetoch aspoň na chvíľu v tomto uponáhľanom svete 🙂 a nezabudni poslať foto 🙂...na predzáhradkách si to vyskúšaš a raz budeš veľký záhradkár 🙂 veľa šťastia :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@cokoladovyjoe tak ako čokoládka ? 🙂 už si začal s vysádzaním kvetiniek ?
Odpovedať
@lubicabystrica nie nie, este sa lopotim s tvrdou zemou, ktoru roky nik neobrabal 😒 a je plna travy a burin
Odpovedať
Profilova fotka
@cokoladovyjoe tak to chapem...aj my sa tak lopotime od začiatku, viem o čom hovoríš 🙂 tak nech ťa to neodradí...o to  väčšia radosť to bude, ked tam zakvitnu prvé kvetiny :-)
Odpovedať
@lubicabystrica dakujem, kvitnut to bude najskor o rok, na jesen by som uz chcel nejake tie cibuloviny tam supnut. To bude buduci rok uz kvitnut nie?
Odpovedať
@cokoladovyjoeporadim z vlastnej skusenosti. Nesnaz sa to zurodnit vsetko naraz. Pomaly dalej zajdes a aj ludia na okolici si postupne zvyknu, ze tam uz nie je uzemie nikoho a nebudu to devastovat.Na zaciatok si preryluj a odburin nejaky mensi kusok, vysad ho niecim superodolnym (rozchodniky su uplne najidealnejsia volba, vadrzia aj sucho, vyzeraju dobre a paradne sa rozrastaju. Finta leniveho zahradkare je rozlozit na pokyprenu podu karton, taky obycajny co v nich prevazaju televizory a tak, poliat aby zmakol, vyrobit dierky, zasadit rastliny a zamulcovat mulcovacou korou. Karton casom vyhnije, ale dovtedy buriny nebudu mat svetlo a vykapu, kora udrzi podu vlhku.  Ked sa kora tiez rozlozi dolozis dalsi karton a zasypes korou, ale pri vhodnom vybere rastlin, vhodnom spone vysadby sa casom rastliny zapoja a burina nebude mat sancu. Teda, nie ze by ziadna nevyrastla, ale uz jej bude podstatne menej a bude sa dat lahsie udrzat na uzde. Miesto kartona sa daju pouzit aj jutove vrecia. My sme na zahrade zo zufalstva a nedostatku ineho materialu mulcovali aj starymi navleckami na periny, dedovymi flanelovymi koselami a za obet padlo aj derave tricko. Vsetko paradne funguje. Mam pocit, ze tie flanelove kosele najlepsie 😄Ked budes mat scivilizivany maly kusok, tak budes vyteseny, za ako sa dari a motivovany do dalsieho skulturnovania.
Odpovedať
jo a priznam sa aj ja: Som cokoholik. Milujem horku s orieskami, ale snazim sa nekupit ju zakazdym ked idem do obchodu 😉
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zita19 super, to su velmi cenne rady, dakujem 🙂 A kedze mas rada cokoladu, neostava mi nic ine len sa toho drzat...Lebo kto ma rad cokoladu, ma proste pravdu 🙂😉
Odpovedať
Profilova fotka
@cokoladovyjoeano cibuloviny na jesň zasadene ti budu na jar kvitnúť...týka sa to jarných kvetov...tulipany, krokusy, narcisy,....ved to iste vieš :-)
Odpovedať
@lubicabystrica ano ano, ale nebol som si celkom isty ci sa to na jesen sadi. Ktory mesiac je na to naj?
Odpovedať
@cokoladovyjoetulipany, hyacinty, narcisy, modrice, safrany, ozdobne cesnaky (a mnoho dalsich, toto su nejbeznejsie) sa sadia od septembra az kym poda nezamrzne. Su aj cibule, ktore sa sadia na jar ako gladioly, lalie... Gladioly sa na jesen vyberaju, niektore lalie su mrazuvzdorne a mozu ostat v pode cele roky.
Odpovedať
Profilova fotka
@cokoladovyjoe inak čokoládu aj ja milujem, kupujem si najmenšiu gramáž, dôvod? Musím ju zjesť celú, no musím inak sa nedá 🙂
Odpovedať
@jancarovahelena Heli to ma tesi ze je nas viac takych cokoholikov :) ja v pohode sprasim aj megamilku 😊
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?