Recept na Kimchi (kimči)

Profilova fotka
Poznáte tradičné kórejské jedlo Kimchi? Namotal na naň @jankomotitinko a preto by ma zaujímalo, či niekto z vás skúšal robiť. Na internete je mnoho receptov, mám už nejakú predstavu, ale predsa by som rada podebatila s niekým, kto už takto kapustu spracoval 🙂
Odpovedať
To nepoznam...ale uz som vygooglila a vyzera to vyborne, i ked iste to bude riadne pikantne
Odpovedať
Profilova fotka
@turanga_leela  áno, mňa to zlákalo, cez víkend vyskúšam urobiť 😉
Odpovedať
@miselaho už si urobila? Daj foto :P
Odpovedať
Profilova fotka
@turanga_leela urobila, včera. Celá kuchyňa mi smrdí tou rybacou omáčkou čo tam ide 😬😬😬😒 A to som jej tam dala o dosť menej ako odporúčali 😛
Odpovedať
Kimči? No toto...Niet nad klasicku kvasenu kapustu, nevymyslajte rozne azijske vymysly..
Odpovedať
Profilova fotka
...kvasená kapusta je výborný liek...ale totok...to je bomba 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@babkazvidieka no človek je tvor zvedavý...a vraj kórejci sú vďaka tomu veľmi zdraví..tak nevyskúšaš? ;)
Odpovedať
Profilova fotka
@jankomotitinko smradľavá bomba 😄😄😄 uvidíš...v stredu...
Odpovedať
No ako to dopadlo? Uz je to hotove?
Odpovedať
Profilova fotka
Kimchi je peklo 😄😄😄 smradľavé..neodporúčam 😄😄😄
Odpovedať
@miselaho haha no nevyskúšam 😛 Keď to ešte aj smrdí 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@babkazvidieka už ani ja 😄😄😄😄😄😉
Odpovedať
Článok sa načítava...
Tak o takomto jedle som teda este nepocula, no znie to zaujimavo😉
Odpovedať
@miselaho no a prave pre toto sa nepustam do takychto experimentov ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@babkazvidieka asi to budem musieť do budúcna tiež zvážiť ;)
Odpovedať
@miselaho neboj, ked budes mat tolko rokov co ja, tak ta uz ani nenapadne takto blbnut ;)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
@miselaho Také jsem to Kimchi chtěl vyzkoušet. Každou chvíli někdo o tom na webu Tomatoville.com píše a hrozně to chválí. Asi to budou rodilí Korejci a jejich rodiny. Asi do toho nepůjdu, zůstanu u normálného kvašeného zelí. Vladimír
Odpovedať
Profilova fotka
@mrbig46 ja milujem všetko kvasené, ale kimchi je niečo strašné :joy: možno záleží aj na recepte, lebo každý je trošku iný a ja som robila údajne ten typický kórejský, s nejakou špeciálnou rybacou omáčkou čo som pracne zháňala. A bola to fakt hrôza. Som ešte ochotná ochutnať to niekde v reštike, ale robiť už nebudem ;) Niet nad kvasenú miešanú zeleninu v súdku :blush:
Odpovedať
Nerobil som, ale jedol som, mne to velmi chutilo :)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?