Recept na medovkový sirup - máte overený?

Ahojte, rozbujacila sa mi medovka, uz vytlaca aj pazitku, tak by som rada urobila sirup. Mate nejaky overeny recept a postup prosim?
Odpovedať
@salamandrazuza kolko byliniek tolko citronu a tolko cukru. Bylinky posekat na drobno, z citronov ostruhat koru a vytlacit stavu, premiesat s cukrom, natlacit do zavaracieho pohara a nechat macerovat v chladnicke dva, tri tyzdne. Potom vyzmykat co najviac stavy a naflaskovat. Ja skladujem v malych PET-kach v mraznicke, ale da sa aj vysterilizovat vo flasiach a tak skladovat Bylinky je v podstate jedno ake. My robime cisty matovy, mata s medovkou. Niekdy pridavam aj salviu, tymian, zihlavu a levandulovy kvet. Z toho co ostane v zavaracom pohari po sirupe robim liker, len zalejem kvalitnou vodkou alebo bielym rumom a necham postat este dalsie dva tyzdne. Potom ocedim a ten uplne vypraty zvysok ide na kompost
Odpovedať
Jeej super, taky sirup vyskusam aj ja 😉 🙂
Odpovedať
update: sirup super, uz sa pomaly mina. Mozem pouzit medovku aj ked ide do kvetu? Ze by som spravila este jednu davku...
Odpovedať
@salamandrazuza kludne, ostrihaj, ona este aj 5x do jesene obrazi. My nasu strihama pomaly ako travnik, na kratko mozno aj raz za mesiac a zakazdym jej je za vedro
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?