Spracovanie uhoriek - recepty

Prosim ako nakladate uhorky okrem klasickeho zavarania? Nejake salaty, ine sposoby? Uz mame dost nakladanych a rada by som nieco ine (dostala som vela uhoriek). Videla som niekde recept na take nieco s vegetou, to ma az tak neoslovilo. Nejake ine napady? Kvasaky uz mame narobene tiez
Odpovedať
Ja robim mix "co zahrada dala" Proste nastrkam do pohara co mam v dome, uhorky (cele akebo krajane), pariky nakrajane na pruzky, kozie rohy, ak su aj feferonky, cibulu na kolieska alebo male cibulky, mrkvu, karfiol (mierne povareny), moze byt aj cesnak a cherry paradajky, kazdeho tvaru a farby a zelejem obycajnym nalevom na uhorky, nastrkam do hrnca, zalejem vodou a ked voda zovrie vypnem. Kazda varka je ina, kazdy pohar je iny, a teda u nas to celkom ide na odbyt.
Odpovedať
robievam este toto: Pikantná uhorková čalamáda • 1,5 kg uhoriek so šupkou • 100g kryštálového cukru • 1 lyžica vegety • 1 dl octu • 2 veľké cibule • feferónky podľa chuti • 1 lyžička soli Uhorky postrúhame na kolieska, cibuľu a feferónky na kocky a všetko spolu zmiešame. Necháme postáť asi 2 hodiny. Rozdelíme do zaváracích fliaš aj s vlastnou šťavou a sterilizujeme asi 10 minút
Odpovedať
no az teraz citam, ze vegetove ta neoslovilo, ale podla mna to nie je podmienka, a ja som si tam pridala vlastmu susenu zmes :-)
Odpovedať
@cina1 dakujem, to je v pohode, vyskusam mozno z jednej davky aj takto, paci sa mi ta calamada
Odpovedať
@zita19 nalev na uhorky myslis deko? ci zelko ci ako sa to vola.?
Odpovedať
@frflos ano, presne ktorekolvek z toho
Odpovedať
@zita19 dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Ja nakrajam uhorky,papriku ,kapustu a zavarim ,ako uhorky ,
Odpovedať
@jsbb32 aky nalev robis prosim? Deko, alebo nieco vlastne?
Odpovedať
deko,alebo zelko,proste ,co je k dostaniu,ale nerobim nalev len to nakrajam ,premiesam dodam cukor a necham stat do druheho dna ,potom naplnim a prelejem stavou,ktore pustili suroviny a tak robievam aj leco a calamadu.
Odpovedať
@jsbb32 este to potom sterilizujem podla potreby a velkosti poharov
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Toto sa hodi aj tento rok 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?