Chrobáky v rajčinách

1. júl 2020100

Potrebovala by som radu, ak by mi niekto vedel pomôcť. Behom dvoch dní mi odišli krásne zdravé rastliny rajčín a pri ich vytrhnutí zo zeme praskla stonka po dĺžke a v nej boli uložené tieto malé čierne chrobáky, ktoré ju očividne zožrali z vnútra. Vedel by mi prosím niekto poradiť , čo sa s tým dá robiť a o čo sa jedná? Vopred ďakujem.

• Js to psota paradajkova,

• @zita19 Ďakujem veľmi pekne.

• @lenka_lenka8c  je to veru psota rajciakova 😠

• Sponzor fóra
  • @lacikom @zita19  nestiham sa cudovat aka pliaga este vyskoci na nas. Toto normalne kukam ze psota. O plesni , roztoccoch viem, vosky a mravce evidujem aj bojujeme spolu - zatial su v prevahe, ale co este moze napadnut urodu? Ja som minuly rok nasla zelene husenice v skleniku na rajcinach zrali vsetko poctivo som ich vyzbierala aj ked sa snazili plachnut a neviem ci si stihli potykat s podrazkou mojich pracovnych topanok.

• @miggi83  Výčiny počasia, nešťastia, choroby. Trávime si tú našu zem ako len vieme v mene peňazí, ziskov.Háčik je v tom, že my tú zem vďakabohu nezničíme, ona tu bude ešte 4.5 miliardy rokov, z vyčíňania živočícha "Homo sapiens" sa spamätá, ale to tu už nebudeme, a "človek rozumný" vlastne rozumný vôbec nie je, pretože ako jediný živý tvor na planéte robí všetko pre svoj zánik....pre maličkosť - pre peniaze.A zvrátiť sa to už nedá..o päť minút dvanásť už bolo....

• Súhlasím, sami sme si na vine, že nás naša príroda takto skúša. Kúpila som postrek, zatiaľ som našla na 4 rastlinách. 2 mi zomreli úplne a na dvoch sa začal proces skazy, tak tie som vytrhla hneď na začiatku, tak dúfam veľmi, že sa to nestihlo rozšíriť na všetko.

• @lenka_lenka8c  Držím palce, nech už je všetko zdravé. Mimochodom tá mačička(kocúrik), to je siamská? 🙂

• @duarde Ďakujem veľmi pekne. Nie siamská, to je posvätná birma z mojej chovateľskej stanice🙂

• @lenka_lenka8c  Tak nech sa Vám aj Vašim mačičkám darí.Ďakujem za vysvetlenie, aj som si o tom plemene niečo prečítal...svedčí Vám to spolu.

• @duarde Ďakujeme🙂 všetko dobré aj Vám

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém