Diery v trave

Caute, mam doslova ementalovu zahradu. Co to? To hrabose? Proste diera na diere...nedaleko je pole, takze to asi budu hrabose. Viem sa toho nejak zbavit este pred sezonou?
Odpovedať
To budu hrabose, nam to vyriesila sama priroda, ked sa nastahovali na zahradu sovy :)
Odpovedať
No len pasce, dymovnice a podobne lakocinky asi
Odpovedať
Hmm tak budete mať o zábavku postarané ako vidím. Možno vymrznú v zime :)
Odpovedať
@judittiana no nam nevymrzli a poriesili mrkvu a petrzlen na jar :-D
Odpovedať
No sovy zatial v nedohladne, dnes teplo, takze ani nevymrznu...tak sem s napadmi ktore mi pomozu zbavit sa ich 😬
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
Možno by som to riešil nejakou otravou, avšak je to problém, keď máte aj nejake domácie zvieratko, aby sa aj to neotrávilo :/
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku

Odpoveď na príspevok od salamandrazuza:

@judittiana no nam nevymrzli a poriesili mrkvu a …
@salamandrazuza Na novo vysadenom sade mi poriešili 7 jabloní, aj napriek mojej snahe ich eliminovať. ,, orba v medziradi stromov,dimovnice,hniezdne búdky pre dravce,, A zistil som ze najlepsi spôsob je chytať ich do pasce teraz keď je suchá zima bez snehu. Nastražiť pasť, buďto na hraboše, alebo hryzce pod nejaké veľké vedro, lavór, tak aby tam podliezi alebo priamo nad dierou.Návnada orechy v tesnej blízkosti. Vedro zaťažiť kameňom, kvôli vetru. Rozložil som 17 pasci. Chodim tam raz za týždeň a spočiatku bola každá obsadená. Teraz koncom zimy max 2. Odporúčam.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?