Drôtovec v dovezenej zemi

Ahojte, kupili sme zem, nebol cas ju rozhrnut asi viac ako dva mesiace. Stala teda na kope, teraz sme sa do toho pustili a zistila som, ze su v nej s najvacsou pravdepodobnostou drotovce. Prakticky niet pochyb ze je to drotovec, povedal nam to aj sused a ked som googlila, vyzera to identicky. Co s tym? Co najdeme to zabijame. So zemiakmi sa asi mozem rozlucit a mrkvou. Ublizia aj priesadam rajcin?
Odpovedať
Tak to si dobre nakupila, len co je pravda 😬
Odpovedať
Na drotovca sa davaju pasce v podobe zemiakov...zakopes a kontrolujes, odchytavas 😉
Odpovedať
Ja mam podozrenie, ze mne nacal jednu paradajku prave tento smejd
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Tak, poradili mi vyvapnit podu na jesen, asi idem na to
Odpovedať
Dusíkaté vápno ničí týchto škodcov Dusíkaté vápno s vysokým efektom ničí vajíčka a mladé slimáky bez ohľadu na teplotu a vlhkosť. Výskyt drôtovcov je tiež do veľkej miery obmedzený. Slimáky sú v sú­časnosti veľkým problémom a ich kalamitný výskyt privádza pestovateľov do zúfalstva. Nájdete ich na vlhkých, trvalé zatienených miestach. V týchto oblastiach zvyčajne prezimujú a na jar sa vyberú za potravou. Počas vlhkého počasia a dostatku potravy sa slimáci kalamitne premnožia. Likvidácia ručným zberom neprináša dostatočný elekt. Tu sa práve uplatní prekvapivý účinok dusíkatého vápna. Ak však chcete znásobiť efektivitu, odporúčame siahnuť po produktoch, ktoré slúžia výlučne na zneškodnenie ulitníkov.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?