Lezuci hmyz v pôde citronovnika

11. feb 202030
Autor

registrovaný 9. 2. 2020

2 príspevky vo fóre

9. feb 2020

Dobrý deň, mám doma v kvetináči cca 1.7m veľký strom citronovnika, ktorému sa začali točiť listy a niektoré od špicu hnednúť. Najskôr som si myslela že to môže byť spojené s nadmernou zálievkou (mám ho doma krátko a neviem ešte v akých intervaloch ho zalievať). Pri kontrole pôdy som však našla lezuci hmyz podobný malým dážkovkám (viď foto). Viete mi prosím poradiť čo s tým aby som on neprišla?
Ďakujem 🙃

registrovaný 17. 9. 2013

2 464 príspevkov vo fóre

10. feb 2020

to by chcelo nejaky insekticid zapravit do pody. Ja mam osvedcene careo tycinky, ale asi v takej velkosti to bude riadne velky kvetinac, takze treba kupit granulat. Bezne sa nepredava ale maju ho na www.lacnepostreky.sk
    A hnednutie listov je asi zapricinene vysokou teplotou a velkou zalievkou. Citrony potrebuju zimovat v teplotach od 5 - 10°C na svetlom mieste a mimoriadne miernu zalievku v zime.

Autor

registrovaný 9. 2. 2020

2 príspevky vo fóre

10. feb 2020

Ja mu aj nechávam otvorené okno, ale v miestnosti kde sa ten citrón nachádza je aj tak väčšia teplota. Ten prípravok vyskúšam, ďakujem🙂

registrovaný 8. 4. 2016

60 príspevkov vo fóre

11. feb 2020

Podľa mňa by si mala kontaktovať predajcu, od koho to máš, možno bude vedieť poradiť, keď mu to nevadí. Zrejme letní citrusy vonku na záhrade bez podmisiek a do kochlíkov to potom zdola nalezie.

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?