Myši a mrkva na hriadke

Mrkva na hriadke zacala vadnut, potom schnut vnat. Pozreli sme dole a vsetko vyzrali mysi. Da sa voci tomuto do buducna nejak branit? Mam tam pod hriadkou hotovu dialnicu a uz sa pustili aj do petrzlenu, takze ziadna uroda tento rok zas. Existuje nieco, co by ich odradilo, nieco co sa pichne do zeme..cokolvek...help! ja uz chcem peknu mrkvu aspon raz dopestovat!!!
Odpovedať
pestuj mrkvu v kvetinacoch alebo aj vyvysene zahony by mohli mat sancu, len treba dat na spodok siet proti hlodavcom a dufat, ze sa tam nenastahuju zvrchu. Na pestovanie v kvetinacoch potrebujes velke, hlboke kvetinace a lahky univerzalny zahradnicky substrat. Ziadne hnojiva, nic, len pravidelnu zalievku
Odpovedať
S tymi zahonmi je problem, neviem riesit zavlahu na tomto mieste
Odpovedať
@marrietta Ahoj, myslím že to budú skôr hraboše. Tento rok sú premnožené. Mne sa tiež pustili do mrkvy. Ja pestujem mrkvu v hroboch, takže to ich láka ešte viacej. Hroby boli prevrtané skrz na skrz. Lieval som im tam vodu, občas to bola naháňačka keď som ich vypudil. Pár sa mi podarilo zašlapnúť. Hlavne kotné keď boli, boli pomalšie (v jednej kotnej je aj 6-7 malých). Raz som jedného obrovského starého zašlapol. Ale máme mladú mačku a vidím ju každú chvíľu žužle nejakého hraboša, myš. Zrovna včera večer sa na terase s jedným hrala predtým než si na ňom pochutnala. A ešte nám pomáhajú sovy. Mladé sa nám cez leto vyliahli, teraz robia keď sa stmieva nálety v záhrade. Včera som narátal 6 kusov že nám tam lieta.
Odpovedať
@kajo873 na toto by som asi nemala zaludok na to slapanie po nich :( sovy asi nezozeniem, i ked cez zimu sa tam zvykli ukazat
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?