Obalovac jablon

Zdravim, vedel by mi niekto poradit, ci sa jedna o obalovaca a ak ano, ako ho mozem teraz zlikvidovat? Idealne by bolo bio cestou, ale ked si inac nepomozem tak aj chemiou. Najlepsie ak by to bolo dostupne napr. v hornbachu.
Odpovedať
@smatt chemickou Mospilan. V akej oblasti bývate? Najjužnejšie časti Slovenska majú indikáciu prvej vlny koncom mája. Treba postriekať Mospilanom. Potom druhý krát pred druhov vlnou podľa indikácie. Keď chcete mať úrodu treba striekať. Mne minulý rok riadne preriedila druhá vlna keď som nestriekal.
Odpovedať
@smatt Podla mna je zo piliarka. Obalovač ešte je čas striekat. kuknite si na floraservis, aktuality a tam su priblizne terminy kedy co streknut.
Odpovedať
Presne tak, toto ešte obaľovač nebude a tieto plody sú už znehodnotené, nepomôže žiaden postrek. Treba sa ich zbaviť. Ak na stromoch ostali aj nenapadnuté plody, tie treba postriekať proti obaľovačovi v 2 termínoch podľa oblasti. Termíny postreku proti 1. generácii obaľovača sú už zverejnené: - podľa signalizácie ÚKSÚPu je postrek uvedenými prípravkami aktuálny v najteplejších okresoch (Dunajská Streda, Komárno, južná časť okresov Nové Zámky a Galanta) od 9. do 11. júna, v ostatných južných oblastiach (od Bratislavy po Michalovce) od 11. do 15. júna, v severnejších oblastiach od 18. do 25. júna Prípravky Karate Zeon 5CS, Mospilan 20SP, Sanium Ultra atď sú bežne dostupné.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?