Pažravý medvedík - ako sa ho zbavím?

Už s ním bojujem dlho...ak máte nejaké osvedčené triky, pasce, prevenciu...sem s tým. Som vďačný za všetky rady. Medvedík = krtonôžka - pre tých, čo nepoznajú 😉😢
Odpovedať
Profilova fotka
Mala som podobny problem a riesenie som nasla na nejakom fore, podobne sa zbavujem aj slizniakov. Plastovu flasu prerezat napoli zakopat do polovice do zeme a naliat pivo, alebo sirup s vodou, medvedik vlezie do flase a uz nevylezie.😉
Odpovedať
@zahradnakova a prečo by tam šiel do toho piva? Viem že na slizniaky to funguje, ale na medvedíky??? Ako skúsim, len rozmýšľam prečo by tam šiel...
Odpovedať
Profilova fotka
@majstercapko asi im vonia nejako. Pivo pouzivam ako som pisala a pises Ty na slizniakov a na medvedikov som pouzivala sirupovu vodu.Asi maju medvediky radi pivo 😉 ono pivo ma svoju aromu a je lakave. (vsak treba pozriet aj do restauracie kolko je tam na pive ludi 🙂  "ZART")Uz medvedikov nastastie nemame, uvidime ci sa neico chyti do pripravenych pivovych pasci, ale ani slizniakov teraz v tychto horucavach nie je vela.
Odpovedať
@zahradnakova ok, vykonam experiment 😀
Odpovedať
Profilova fotka
Ok my @majstercapko a nie ze Ti ich bude potom luto, nasla som dalsi osvedceny navod, pouzivam na krtkov, ale pisu, ze pomaha aj na medvediky. Roxorova tyc (moze byt aj dlhy konar) zapichnut do zeme a na to dat bud plastovu flasu, alebo plechovku od piva (co si nalial/a do plastovej flase co si zakopal/a ako pascu na medvedika (ale to je asi skoda vylievat iba tak to pivo)). Vetrom sa flasa aj plechovka hybu a narazaju do tyce a to buchanie je pre krtov a zrejme aj medvedikov neprijemne a na zahrade sa potom nevyskytuju. Je fakt, ze krtov sme na zahrade nemali davno a uz to praktizuju aj susedia, takze krtov sme uz dlho nevideli.
Odpovedať
@zahradnakova to je na mna uz moc zlozite :P
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?